Székesfehérváron szerezte meg első győzelmét a GYHK

Gergely Imre 2024. szeptember 22., 21:12 utolsó módosítás: 2024. szeptember 22., 21:19

Sokáig nem tudott mit kezdeni a FEHA19 csapatával a Gyergyói Hoki Klub, de aztán kijött a tudásbeli különbség. Megvan a piros-fehérek első idei sikere a jégkorong Erste Ligában.

A második harmad vége felé kezdett valamennyire nyomást gyakorolni a házigazdákra a GYHK Fotó: Balázs Benjámin Soós

Enyhén szólva sem volt jó játék az első harmadban, egyik fél sem játszott meggyőző jégkorongot. A helyzetecskéket pedig Melnicsuk és Rinne is magabiztosan hárította. Egészen a 16. percig, amikor Strazdins a gyergyói kapusról lecsorgó korongot könnyedén tette a ketrecbe.

1–0-val zárult az első játékrész, és ez azért nem volt megérdemelt vezetés, mert az egyik csapat sem érdemelte volna meg.

•  Fotó: Balázs Benjámin Soós
Fotó: Balázs Benjámin Soós

A második játékrészben sem változott érdemben a mérkőzés, nem javult a színvonal, viszont Haaranen távoli lövése túljutott mindenkin és a hálóban kötött ki a 26. percben. A hivatalos jegyzőkönyv szerint Bodó még beleért a kapus előtt.

A harmad vége felé kezdett valamennyire nyomást gyakorolni a házigazdákra a GYHK, ami egy perccel szünet előtt ért góllá, az újonnan igazolt Vayrynen bombázott kapásból Fejes nagyszerű passzából.

A záró húsz percet emberhátrányban kezdte a piros-fehér együttes, miután a szünet előtt volt egy kisebb pofozkodás, (ahogy egyébként az első előtt is), de mindjárt, miután kiegészültek Szigeti növelte a különbséget egy szép mozdulattal. A hazaiak két perc múlva szépítettek, az első gól szerzője értékesített egy kipattanót.

A kétgólos különbséget Bodó állította vissza, egy emberelőnyt kihasználva. Innen már egyértelműen uralta a játékot a Gyergyói Hoki Klub,

és egy késleltetett kiállításnál Gerads növelte az előnyt, beállítva a 2–5-ös végeredményt, ez a GYHK első győzelme az idei Erste Ligában.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
FEHA19–Gyergyói Hoki Klub 2–5 (1–0, 0–2, 1–3).
Gólszerzők: Raivis Strazdins (16. és 45. perc) illetve Chris Bodó (26., 48.), Janne Vayrynen (40.), Szigeti Ákos (43.), Dallas Gerads (53.).