„Szoros, kiegyenlített meccs volt. Megvoltak a lehetőségeink, de nem tudtuk kihasználni ezeket, az ilyen mérkőzéseken pedig végül kikapsz, ha ez történik.
Gratulálok az ellenfélnek és nagy köszönet a szurkolóinknak, sokan voltak, és támogatnak minket egész évben. Ez egy hatalmas és fontos dolog nekünk. Boldog karácsonyt mindenkinek! Most elmegyünk pihenni egy pár napot, aztán megpróbálunk visszatérni a helyes útra” – összegzett Markus Juurikkala a GYHK vezetőedzője.
Kangyal Balázs, a BJA trénere természetesen elégedettebben nyilatkozott. „Mit lehet mondani egy ilyen mérkőzés után? Itt volt ezer néző, fordulatos meccs volt, mind a két csapat nagyon kreatívan, nagyon jól játszott. Szerintem élvezetes is volt. Minden edző ilyen meccsről és ilyen győzelemről álmodik.
A végén, amikor nagyon fontos volt, Farkas Roli fogott egy meccslabdát, eldönthették volna, kettő a semmire mentek. Utána pedig az igazi leaderek előléptek és eldöntötték. Maximális tiszteletem a srácoké, és mindenkinek boldog karácsonyt, aki szereti a magyar hokit!”
A további program
December 26. (csütörtök): 18.30-tól Gyergyói HK–Brassói Corona és Debreceni EAC–Újpesti TE, 19.40-től BJA HC–Dunaújvárosi Acélbikák.
December 28. (szombat): 18 órától Újpesti TE–FEHA19, 18.30 órától Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub, 19 órától DVTK Jegesmedvék–FTC-Telekom, 19.30-tól Debreceni EAC–BJA HC.
December 30. (hétfő): 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói Hoki Klub, 19 órától Újpesti TE–FTC-Telekom és Dunaújvárosi Acélbikák–FEHA19, 19.30-tól Debreceni EAC–DVTK Jegesmedvék.
Január 1. (szerda): 18.30-tól Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 24 | 17 | 2 | 1 | 4 | 106-58 | 56 |
2 | Budapest JAHC BJAHC | 25 | 15 | 3 | 2 | 5 | 95-64 | 53 |
3 | Brassói Corona Brassó | 23 | 13 | 1 | 1 | 8 | 71-63 | 42 |
4 | Debreceni EAC DEAC | 24 | 11 | 3 | 0 | 10 | 94-79 | 39 |
5 | FTC-Telekom FTC | 24 | 8 | 4 | 3 | 9 | 74-74 | 35 |
6 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 25 | 7 | 4 | 3 | 11 | 55-72 | 32 |
7 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 24 | 7 | 2 | 5 | 10 | 56-67 | 30 |
8 | Újpesti TE UTE | 24 | 7 | 2 | 4 | 11 | 60-74 | 29 |
9 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 23 | 7 | 3 | 2 | 11 | 50-66 | 29 |
10 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 24 | 4 | 0 | 3 | 17 | 58-102 | 15 |
Sorsdöntő világbajnoki selejtezőmeccs vár a magyar válogatottra, vasárnap 16 órakor Írországot fogadja a Puskás Arénában. A székely szurkolók közösen vonulva érkeztek meg, mi is ott vagyunk. Kövesse az eseményeket élő szöveges közvetítésünkben.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!