A Fradi legyőzése után nőtt a GYHK előnye

Gergely Imre 2021. október 15., 22:14 utolsó módosítás: 2021. október 15., 22:31

Emberhátrányban hibátlan volt, emberelőnyben pedig hármat lőtt a Gyergyói Hoki Klub a Ferencváros ellen, ennek újabb győzelem volt a jutalma a piros-fehérek számára, akik így már kétpontos előnnyel vezetik az Erste Liga rangsorát.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az első harmad nem hozott gólt, de fölösleges keménykedést igen, előbb a vendégek kapitánya esett neki Császárnak, majd Bohunicky támadt rá Sárpátkira. Amikor a játékkal foglalkozott, akkor az FTC volt veszélyesebb, de Rinne és a hazai védelem megoldotta ezt a nehezebb időszakot. A második harmad ferencvárosi góllal indult, Tamminen a levegőből kapta le kézzel a korongot a kapu torkában, maga elé tette és belőtte a meglepett kapus mellett.

Kimaradt helyzetek következtek mindkét oldalon, majd egy újabb csúnya jelenetet láthattak a nézők, Boros lökte a palánkra Vincze Pétert, és csak a szerencsének köszönhető, hogy nem lett ebből komoly sérülés. Ötperces kiállítás azonban járt, és mivel már emberhátrányban voltak a zöld-fehérek, így 5 a 3 ellen támadhattak a hazaiak. Orbán passzolt az üresen maradt Bodóhoz, aki kapásból egyenlített. Két perccel később még mindig emberelőnyben Haaranen vette észre, hogy a vendégek kapusa nem láthatja a korongot, és látványos lövéssel talált be, megfordítva az állást. A 38. percben pedig Orbán is eredményes volt (újra emberelőnyben), és ezzel már 3–1 volt az eredmény.

A Ferencváros fegyelmezetlenségét remekül használta ki a GYHK.

Az utolsó 20 percben arra lehetett számítani, hogy minden erővel rohamozni fog a többszörös Erste Liga győztes FTC-Telekom, de a hazai csapat is felkészült erre, szervezetten védekezve hárították el a nyomást, Rinne pedig ihletett formában védte a kapujához eljutó korongokat. Fodor Szabolcs edző a végén lehozta a kapusát, de ez egy újabb gyergyói gólt eredményezett és elindulhatott a felhőtlen ünneplés a gyergyószentmiklósi csarnokban.

Szilassy Zoltán legénysége újabb győzelmet aratott, és 25 pontjával élen áll az Erste Ligában a 23 pontos Sportklub előtt. A GYHK vasárnap a DVTK ellen növelheti sikersorozatát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 4–1 (0–0, 3–1, 1–0)
Gólszerzők: Chris Bodó (31. és 59. perc), Matias Haaranen (33.), Brance Orbán (38.), illetve Juhani Tamminen (22.)
Kapura lövések: 42–40
Kiállításpercek: 19–26 (Ebből Császár Hunornak, illegtve Nagy Gergőnek és Boros Dánielnek 5–5 perc)