A debütáló légiós büntetőgóljával nyert Brassóban a Sportklub

Székely Sport 2021. december 28., 21:44 utolsó módosítás: 2021. december 29., 08:44

Háromszor is vezetett a Brassói Corona otthonában a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszának kedd esti erdélyi rangadóján, mégis csak büntetőkkel tudta megszerezni a győzelmet.

Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Eddigi mindkét egymás elleni mérkőzésüket a csíkszeredai gárda nyerte, hazai jégen előbb 5–2-re, legutóbb 8–1-re diadalmaskodott, ezúttal azonban idegenben kellett helytállnia.

A kiélezett párharc gólszegény első két játékrészében előbb a vendégek találtak be, nyolc perc játék után Rokaly Szilárd juttatta vezetéshez a Sportklubot, erre a 26. percben érkezett a válasz Williams részéről.

Aztán a harmadik harmadban felpörögtek az események, a Sportklub előbb Balázs, majd Szkacskov kettős emberelőnyben lőtt góljával került újra előnybe, de a házigazdáknak ismét összejött az egyenlítés, Williams duplázott, a végén pedig kapusukat lehozva Borisenko révén az utolsó percben hosszabbításra mentettek.

Az ötperces ráadásban sem tudták eldönteni a felek, a szétlövésnél pedig a székelyföldiek voltak pontosabbak, a debütáló brit légiós, Ben O'Connor találatával megszerezték a győzelmet.

A két csapat szezonbeli harmadik mérkőzését is a Sportklub nyerte, de mivel a három helyett csak két pontot szerzett, a Dunaújvárosi Acélbikák ellen a végjátékban nyertes Ferencváros utolérte, sőt jobb gólkülönbségével meg is előzte az élen.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 3–4 (0–1, 1–0, 2–2, 0–0, 0–1) – büntetők után.
Gólszerzők: Williams (26., 52.), Borisenko (60.), illetve Rokaly (9.), Balázs (30.), Szkacskov (53.); a büntetőknél belőtte Huard, illetve Stach, O'Connor.