A csíkszeredai születésű Trancă Dániel volt a pár napja befejeződött divízió 1/A jelű világbajnokságon a romániai válogatott csapatkapitánya. A 28 éves játékos klubszinten, ifiként a Csíkszereda és a Ferencváros, felnőttként pedig a Csíkszeredai Sportklub, a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub színeiben lépett jégre. A ljubljanai vébén három román, 13 székelyföldi és hat honosított jégkorongozó képviselte Romániát.
– Milyennek látta belülről a romániai csapat vb-szereplését, ki lehetett volna harcolni a bennmaradást?
– Megvolt a magunk esélye a bennmaradás szempontjából, talán egy kis plusz és egy kis szerencse segítségével másképp alakulhatott volna, fordíthattunk volna pár meccsen. De most már tudjuk, tisztában vagyunk azzal, hogy ha lesz egy következő alkalom számunkra ebben a csoportban, akkor mindenki egy kis extrát kell hozzátegyen.
– A csapatkapitány szempontjából a felkészülés során voltak hiányosságok?
– Tudott, adva volt, hogy a felkészülésünk a román bajnokság lezajlásától, befejezésétől függött. Azt kell mondanom, hogy az idei volt visszamenőleg a leghosszabb felkészülésünk az utóbbi évekből, sikerült is három barátságos felkészülési meccset lejátszanunk a vébé előtt.
– Több csapattársa szóvá tette, hogy a 2019-es feljutáskor és most is voltak problémák a felszerelés szempontjából. Nem volt elégséges ütő, egyforma sisak stb. Mi erről a véleménye?
– Mindenki próbálta megoldani a saját klubján keresztül, hogy ne érkezzen hiányos felszereléssel.
– Mi a véleménye a himnuszos botrányról? Kinek jó ez?
– Sajnálom, hogy ez alakult ki az egészből, szerintem senki sem akarta és nem is gondolta, hogy ez fog kisülni belőle. Sajnálatos dolog, hogy az újságírók nagy részének a 2019-es feljutásunk után ez az első cikke, amit megírt az egész romániai hokiról. Szinte senki nem írt és ír arról, hogy mi volt valójában a probléma, melyek voltak a hibák, és hogy miért végeztünk az utolsó helyen ebben a csoportban.
Csak a himnuszos botrány érdekli őket a jégkorongból.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
Egy orvos, aki nemcsak emberekkel, hanem képekkel is foglalkozik: Antal Álmos sepsiszentgyörgyi nőgyógyász lakásában minden festményhez egy történet, egy kávé melletti beszélgetés, egy barátság emléke tartozik.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!