A becsületgól azért összejött a magyar hokis csajoknak

MTI 2022. szeptember 01., 19:53

A magyar női jégkorong-válogatott kikapott a sokkal esélyesebb amerikai csapattól a dániai elitvilágbajnokság csütörtöki negyeddöntőjében, így szombaton az 5-8. helyért folytatja szereplését.

Tucatnyi gólt kaptak, de ez a realitás Fotó: iihf.com

Pat Cortina szövetségi kapitány együttese nyolcadikként jutott be a negyeddöntőbe – részben a németek utolsó másodpercben esett góljának köszönhetően –, így a legelőkelőbb helyen kiemelt, kilencszeres világ- és kétszeres olimpiai bajnok amerikai csapat várt rá.

Mivel a magyar női válogatott még sosem járt ilyen „magasságban”, ezért fennállása során először meccselhetett a végső győzelemre is esélyes riválisával.

Az előzetes esélyek alapján a tisztes vereség lehetett a cél, az Egyesült Államok alakulata a vb-k ezen szakaszában, illetve elődöntőkben is nyert már sokszor kétszámjegyű különbséggel úgy, hogy kapura lövést is alig engedélyezett aktuális ellenfeleinek.

Az első harmadban nagyon szoros, 1–0 volt az állás, a másodikban viszont kilencszer köszönt be a tengerentúli alakulat. Az 53. percben emberelőnyben Huszák Alexandra fonákkal megszerezte a becsületgólt, 12–1 lett a végeredményt.

Az csak az utolsó negyeddöntőt követően derül ki, hogy szombaton az 5-8. helyért ki lesz a Cortina-együttes ellenfele.

Női jégkorong, elitvébé, negyeddöntő:

Egyesült Államok–Magyarország 12–1 (1–0, 9–0, 2–1).
Gól: Heise (2., 22., 39.), Bilka (23., 33., 55.), Pannek (25.), Roque (26.), Dunne (31.), Stecklein (36.), Harvey (36.), Knight (44.), illetve Huszák (53.).