Bemasíroztak a döntőbe a Futsal Klub Székelyudvarhely fiataljai

Zátyi Tibor 2022. február 27., 16:31 utolsó módosítás: 2022. február 27., 18:29

Magabiztos győzelmet aratott vasárnap délután a Futsal Klub Székelyudvarhely ifjúsági együttese a teremlabdarúgó U19-es Román Kupa elődöntőjében a CN Fălticeni ellen, így Jakab Zoltán tanítványai hétfőn a trófeáért játszanak.

Esélyeshez méltón játszottak az udvarhelyi fiatalok, készülhetnek a hétfői döntőre Fotó: Beliczay László

Szombaton a Ceahlăul Piatra Neamț elleni negyeddöntőben 6–1-re nyert az FK, úgy, hogy a lényegi kérdéseket már az első tíz percben eldöntötte, a fiúk akkor már 4–0-ra vezettek. Hasonlóan jól kezdtek a CN Fălticeni ellen, hiszen Miklós már a második percben megszerezte a vezetést, majd Bálint duplája következett, a 11. percben 3–0-ra vezetett a torna házigazdája.

A szünetig könnyen növelhette volna előnyét az FK, ám a ziccerek kimaradtak, az ellenfelet pedig a kapufa is többször kisegítette.

Fotó: Beliczay László

A második félidő elején gyorsan szépített Fălticeni, majd egy nagy ziccert is kihagytak. Ez ébresztőleg hatott a fiúkra, Boga pedig visszaállította a háromgólos különbséget. Az ellenfél nem adta fel, próbált rohamozni, és a legjobbjuk, a meccsen végül mesterhármast szerzett Boțan révén partiban maradtak, ám két gólnál közelebb nem tudtak férkőzni (4–2, 5–3). Az udvarhelyi fiúk magabiztos győzelmet arattak, a 6–3-as végeredményt Csomor állította be.

Így készülhetnek a hétfőn 13 órakor kezdődő döntőre, ahol a Temesvári CFR lesz az ellenfél, a bánságiak a CFR Turnu Severint 5–1-re verték.

Teremlabdarúgó U19-es Román Kupa, elődöntő
FK Székelyudvarhely–CN Fălticeni 6–3 (3–0)
gólszerzők Miklós (2.), Bálint (6., 11.), Boga (25.), Csomor (31., 36.), illetve Boțan (22., 33., 36.)