Összesen 11 csapat kezdte el a bajnokság alapszakaszát, a csoportmérkőzések és a selejtezők után nyolcan maradtak talpon, kiesett a Metropolitan Ișalnița (Dolj megyei), a Galaci Universitatea és a Korondi Junior együttese.
A negyeddöntők oda-visszavágó rendszerben zajlanak, a mérkőzéseket március 26-án és április 2-án rendezik.
A negyeddöntők párosításai:
Simándi Sólymok–Kézdivásárhelyi SE,
Gyergyói Inter–Mausoleul Mărășești,
Futsal Ceahlăul Piatra Neamț–Marosvásárhelyi VSK,
Fortius Buzău–Gyergyóremetei Kereszthegy.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!