Mánya aktív játékos, jelenleg az SG Kecskemétben szerepel. Azelőtt az FK Székelyudvarhely edző-játékosa volt, ahol az ifjúsági csapatot is irányította. Nem idegen számára tehát az edzősködés.
A 32 éves sportoló maga sem hitte, amikor az újdonsült kapitány felkérte, legyen a segédje. „Ebben az évben még játszottam a válogatottban, de nagyjából én voltam a keret legfiatalabb játékosa.
– mondta el megekerésünkre Mánya.
Hozzátette, az előző elképzelések szerint az U19-es román csapatnak lett volna a segédedzője, amennyiben Kacsó Endre ott folytatta volna, azzal, hogy őt a felnőttek irányítására kérték fel, így lépett szintet ő is.
„Biztosan nem öltöm magamra már a válogatott mezét, hiszen ilyen szinten az nem fér össze, hogy edző és játékos is legyek egyszemélyben” – fejtette ki.
Először szeptember végén ülhet le a kispadra a Kacsó–Mánya duó, amikor a romániai válogatott az ukránokkal játszik barátságos találkozót.
Hosszú idő után újra pályára lépett Gabriel Vașvari, a tapasztalt labdarúgó a harmadosztályban szereplő Zilahi SCM játékosa. A Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya a feljutásért küzd szülővárosa együttesének színeiben.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
Erdélybe a várépítőket – a hódokat –1998 táján telepítették be. A romániai populáció azóta szépen megtelepedett a Szamosok, az Olt, a Feketeügy és a Maros mentén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!