A hír a Román Labdarúgó-szövetség oldalán jelent meg, miszerint a 45 éves szakember Robert Luput váltja a kispadon, utóbbi mandátuma lejárt.
Kacsó Endre öt bajnoki címet, hat Román Kupát és három Román Szuperkupát nyert az azóta megszűnt Marosvásárhelyi City'us csapatával.
„Megtiszteltetés, hogy a román futsalválogatott szövetségi kapitánya lehetek. Tudom, hogy ez nagy felelősséggel jár és magasak az elvárások. Mit ígérhetek a mandátumom kezdetén? Elsősorban azt, hogy megfiatalítom a csapatot, amelyet az előző kvalifikációs sorozatokban mindig ugyanazokra a játékosokra alapozták, akik hosszú évek óta tagjai a válogatottnak.
Idő kell nekünk, az biztos, de kevés a türelem, úgyhogy gyorsan neki kell fogni a munkának” – nyilatkozta Kacsó Endre.
A román futsalválogatott csak jövőre játszik hivatalos mérkőzéseket, a világbajnokság selejtezőjében. Addig is már beterveztek két felkészülési találkozót Ukrajnával, a párosmeccseket szeptember 25-én és 26-án rendezik, egyelőre a helyszín nem ismert.
Kacsó Endre stábjában megtalálható a Futsal Klub Székelyudvarhely korábbi edző-játékosa, a háromszéki Mánya Szabolcs, illetve Mihai Tătar, a City'us volt kapusa.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!