A Marosvásárhelyi VSK elnöke, Szászgáspár Barnabás a csütörtöki sajtótájékoztató keretén jelentette be az új tréner kilétét, illetve vázolta a futsal szakosztály célkitűzését az 1. Ligában.
„Az elmúlt idényben bár sokan nem adtak nekik esélyt, megnyerték a 2. Ligát, feljutottak az élvonalba. A keret nagy része ifi játékos volt, ők az U19-es Román Kupát is elhódították.
Nagyrészt olyan helyi játékosokra építünk, akik városunkban nevelkedtek, de szeretnénk hazahozni olyan vásárhelyi játékosokat is, akik más csapatokban játszanak” – fejtette ki Szászgáspár.
Öt bajnoki címet játékosként, egyet pedig edzőként Marosvásárhelyen ünnepelhetett, míg eddigi karrierje során aranyéremig vezette az azóta megszűnt Csíkszeredai Imperial Wet gárdáját is Cosmin Gherman.
Nem csak az élvonalbeli együttes edzője lesz, hanem a VSK futsal-szakosztályának új koordinátora is. Egy egészséges, a marosvásárhelyi fiatalokra épülő projektet szeretne felépíteni.
A cél nem lehet más, mint az első osztályban való bennmaradás.
„2016-ban voltam itt edző Marosvásárhelyen, akkor egy évig volt lehetőségem, el kellett mennem. Itt van a családom, itt lettem játékos, normális, hogy ebben gondolkodtam, hogy itt dolgozzam. Fel kell élesszük, arra a szintre emelnünk a futsalt, mint az akkor volt.
– nyilatkozta az új tréner.
A Marosvásárhelyi VSK segéd- és kapusedzője Ovidiu Moldovan lesz.
Az U19-es csapatot továbbra is Kacsó Endre irányítja – aki a romániai felnőtt- és ifiválogatott szövetségi kapitánya.
A keret a tervek szerint július 15-én kezdi a felkészülést az új idényre.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
1920. június 4-én írták alá a versailles-i Grand Trianon kastélyban azt a békeszerződést, amely alapjaiban formálta át Magyarország sorsát. A Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából Köő Artúr történészt, Trianon-kutatót kérdeztük.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!