Elődöntőbe jutott a vásárhelyi futsalcsapat

Székely Sport 2023. április 09., 18:13 utolsó módosítás: 2023. április 09., 18:15

Négygólos hátrányt dolgozott le hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgócsapata a 2. Liga negyeddöntőjének visszavágóján, majd büntetőpárbajban jutott tovább az elődöntőbe a Ceahlăul Piatra Neamț ellen.

A Marosvásárhelyi VSK mellett korábban a Gyergyóremetei Kereszthegy is bejutott a legjobb négy közé Fotó: Haáz Vince

Nehéz feladat előtt álltak szombaton a marosvásárhelyiek, miután az első mérkőzésen 9–5-re kikaptak a moldvai városban.

A kiegyenlített első félidő után csak egy góllal, 4–3-ra vezetett a VSK, a szünetet követően viszont Kacsó Endre vezetőedző tanítványai mozgósították tartalékaikat és 8–4-re nyertek, ezzel kiegyenlítették a párharcot. A továbbjutó kiléte a büntetőpárbajban dőlt el, ahol a vásárhelyiek kapusa, Nagy Ferenc két hat méteres lövést is kivédett, ezzel a marosvásárhelyi együttes bejutott a 2. Liga legjobb négy csapata közé.

Az elődöntőben a Simándi Sólymok csapatával találkozik VSK, az első mérkőzést itthon, a visszavágót idegenben játssza, az időpontok még nem ismertek.

A negyeddöntőben érdekelt további három székelyföldi csapat közül még a Gyergyóremetei Kereszthegy jutott be az elődöntőbe, ahol a Mausoleul Mărăşeşti lesz az ellenfele, a Gyergyói Inter és a Kézdivásárhelyi SE pedig kiesett.