Az Inter és a KSE kiesett, a Kereszthegy folytatja

Dobos László 2023. április 03., 15:38

A negyeddöntőben érdekelt négy székelyföldi csapat közül három befejezte párharcát a teremlabdarúgó 2. Liga rájátszásában. A Gyergyói Inter és a Kézdivásárhelyi SE kiesett, a Gyergyóremetei Kereszthegy viszont bejutott a legjobb négy közé.

Fotó: László Ildikó

Folytatja remek szereplését a futsal 2. Ligában a Gyergyóremetei Kereszthegy együttese: idegen (7–4) és hazai pályán (5–3) is legyőzte a Fortius Buzău csapatát, így kettős győzelemmel jutott be az elődöntőbe. Nem sikerült hasonló eredményt elérnie a Gyergyói Internek, amely a hazai vereség (3–5) után idegenben is két góllal (5–7) kapott ki a Mausoleul Mărășești csapatától.

Az idegenbeli kétgólos vereség (13–11) után a Kézdivásárhelyi SE Fustal gárdája győzelmi kényszerben lépett pályára a teremlabdarúgó 2. Liga negyeddöntőjében, s bár a székelyföldi kék-fehérek hozták a kötelezőt a Simándi Sólymok elleni visszavágón, mégis a vendégek jutottak a legjobb négy közé. A KSE 8–6-ra győzött, a büntetőpárbajt azonban az Arad megyei gárda nyerte 5:4-re.

A negyedik negyeddöntős párharcban a Futsal Ceahlăul Piatra Neamț és a Marosvásárhelyi VSK küzd a továbbjutásért. Az első, Neamț megyében megrendezett összecsapáson a Ceahlăul nyert 9–5-re, a visszavágót szombaton, április 8-án 15 órától rendezik a marosvásárhelyi sportcsarnokban.