Elbukták a galaci erőfelmérőt az udvarhelyi futsalosok

Zátyi Tibor 2022. február 09., 18:53 utolsó módosítás: 2022. február 09., 19:03

A Futsal Klub Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga 18. fordulójában, szerdán kora este négygólos vereséget szenvedett a Galaci United vendégeként, így az alapszakasz végén a Duna-partiaknak van nagyobb esélyük, hogy megszerezzék az elődöntőt érő első két hely egyikét.

Az elődöntőbeli pályaelőnyért zajló versenyfutást a galaciak nyerhetik meg. Korábbi felvétel: Fotó: Erdély Bálint Előd

Az előző fordulóban a Futsal Klub Székelyudvarhely hatalmas győzelmet aratott, szombaton ellentmondást nem tűrő játékkal 6–2-re verte az éllovas Dévai Autobergamót. A galaciak szabadnaposak voltak, így pihenten várhatták a számukra is kifejezetten fontos mérkőzést.

Agresszívan, labdabirtoklásra alapozva kezdett a United, a 3. percben nagy helyzetük volt, Crișan lőtt az üres kapu mellé. A játék nem volt látványos, mindkét fél rendesen felkészült a meccsre, a másik hibájára várt.

Így jutottunk el a 7. percig, az FK-nál a második sor volt a pályán, Gálfi tört be a jobb szélen és szögből leadott lövését követően a labda Toniță lábai között becsorgott a kapuba.

A gól meghozta az udvarhelyiek kedvét, bátran fociztak, és már a galaci térfélen kitámadtak, megnehezítve a United támadásépítéseit.

A 10. percben egy távoli szabadrúgásból viszont egyenlített a házigazda, Araujo lövését nem tudta védeni Grigoraș (1–1). Nem sokkal később újabb pontrúgáshoz jutott a United, a nemrég honosított Araujo bombáját védte az udvarhelyiek kapusa, túloldalt pedig Bálint lapos löketét hárította Toniță. A hajrára beszorult az udvarhelyi csapat, helyzetét nehezítette, hogy kigyűlt az öt csapathibája is, ám hiába záporoztak a galaci lövések, 1–1-nél mentek pihenőre a csapatok.

A szünetet követően két udvarhelyi helyzetre egy hatalmas kapufával válaszolt a galaciak edző-játékosa, Florin Ignat.

A hazaiak ismét magasabb intenzitásra kapcsoltak, rengeteg dolga akadt az FK brassói hálóőrének, ám Crișan és Cireș löketeinél már ő is verve volt. Egyre idegesebben kezdett játszani az FK, ellentámadás végén Ignat növelte az előnyt.

Ezután vészkapusos taktikára váltott az FK, ám ez rögtön balul sült el, Toniță tekert saját hatosából az üresen maradt udvarhelyi kapuba. Kedei hiába szépített a 34. percben, Cireș is az üres kapuba passzolt, beállítva a végeredményt, Galac 6–2-re legyőzte a második félidőben körülményesen futsalozó udvarhelyi csapatot.

Az FK a következő fordulóban szabadnapos lesz, majd március 8-án a Temesvári CFR-t fogadja, az alapszakaszt pedig a Sportul Ciorăști otthonában zárja.

Szombaton viszont a Román Kupa nyolcaddöntőjében pályára lép, az 1. Liga sereghajtója, a Kolozsvári Clujana vendége lesz. Továbbjutás esetén a Fortius Buzău–Metropolitan Ișalnița párharc továbbjutójával találkozik a legjobb nyolc között.

Galac február 20-án Temesvárra látogat, aztán a Ciorăști csapatát fogadja, végül Buzăuban zárja a bajnoki alapszakaszt.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 18. forduló:
Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 6–2 (1–1).
Gólszerzők: Araujo (10.), Crișan (25.), Cireș (29., 37.), Ignat (31.), Toniță (32.), illetve Gálfi (7.), Kedei (34.).
FK: Grigoraș – Bálint, Kedei, Miklós T., Kanyó. Cserék: Farkas – Szécsi, Balázsi, Kerestély, Gálfi, Miklós Á., Jakab.