Az idei teremlabdarúgó 1. Liga mezőnyéből kimagaslott a Galaci United és a Futsal Klub Székelyudvarhely. Igazából az ők meneteléséről szólt az eddigi szezon. Szinte természetes, hogy ők jutottak el az utolsó felvonásig, a bajnoki döntőig.
A finálé – ahogy azt már megszokhattuk – az egyik fél harmadik győzelméig tart. A szakszövetség kijelölte az első négy mérkőzés időpontját.
A csata Galacon indul, május 26-án és 27-én, azaz hétfőn és kedden egyaránt 19 órától. Aztán a harmadik, és ha kell a negyedik meccseket Székelyudvarhelyen rendezik a városi sportcsarnokban. Ezeket június 1-jére és 2-ára tűzték ki. Utóbbiak esetében nincs pontos kezdési időpont, ezt majd a tévétársaság ütemezi be.
Amennyiben szükséges lesz az ötödik összecsapás is, annak időpontját még nem tették közzé, azt a meccset a címvédő otthonában játsszák a székelyföldiek.
A bajnokság idei kiírása alapján alapszakaszból és rájátszásból állt. Az oda-visszavágókat követően az első négy helyezett játszott még egy kilencfordulós play-offot. Ez azt eredményezte, hogy az ide eljutó együttesek ötször néztek farkasszemet egymással.
Az alapszakaszban rögtön a nyitófordulóban rendezték az FK Székelyudvarhely–Galaci United rangadót, ezt a székelyföldiek 5–2-re nyerték. A visszavágón a Duna partiak 7–3-ra diadalmaskodtak.
A rájátszásban két döntetlennel indítottak, előbb 3–3 volt Galacon, aztán 2–2 Székelyudvarhelyen, míg az elsőséget eldöntő meccset az United 7–2-re nyerte.
A sorsolás úgy hozta, hogy az idei kiírás két legjobb csapata a Román Kupában már a negyeddöntőben találkoztak. Azt a találkozót a Duna parti városban rendezték, az FK a végjátékban szerzett góljával 4–3-ra nyerte, később a trófeát is hazavitte.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Vezetett, majd kétszer egyenlített Kína ellen Románia válogatottja a divízió I/B jégkorong-világbajnokság második játéknapján. Végül hosszabbítás után a házigazdák örülhettek, egy pontot szereztek a mieink.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!