Egy hét leforgása alatt kétszer is összecsapott a címvédő és a székelyföldi futsalcsapat. A play-off harmadik és negyedik fordulójának meccsein mindkétszer döntetlent jegyeztek: 3–3 a Duna-parti városban, 2–2 a városi sportcsarnokban.
A United már matematikailag belépett a bajnoki döntőbe – az első két helyezett játssza ezt –, az FK ezt még nem tette meg, de minden egyes hátralévő mérkőzését el kellene veszítenie, hogy ne legyen ott a fináléban.
A kedd esti összecsapást követően Tankó Levente értékelt a Székely Sportnak. „Közel van tudásban a két gárda. Mi a mai meccsen kicsit bennmaradtunk az öltözőben, egyből kétgólos hátrányban találtuk magunkat.
Apró nüánszon múlt, hogy nem lett meg a maximális pontszám. A befejezéseknél ha egy kicsit jobban odafigyelünk, akkor meglehetett volna a meccs.
Lassan hangolunk a döntőre. Igaz, hogy van még öt meccsünk a rájátszásban, innen százszázalékos teljesítményt kell nyújtanunk, hogy meglegyen a pályaelőnyünk.
– mondta a csapatkapitány.
Arra a kérdésre, hogy mennyire fontos, hogy a bajnoki döntő három győzelemig tartó párharcából három Székelyudvarhelyen legyen, Tankó válasza természetesen az volt, hogy kulcsfontosságú: „Teljesen más hazai környezetben játszani, a szurkolók mellettünk vannak. Itt, Székelyudvarhelyen a legjobb a hangulat, nagyon sokat számítana, ha három találkozót itt játszhatnánk”.
Az FK Székelyudvarhely válogatott teremlabdarúgója, Hadnagy István szerint ez az év sokkal másabban néz ki, mint a tavalyi. „Jó érzés, hogy Galaccal nagyon szoros meccseket játszunk idén. Tavaly voltak csúnya vereségek is tőlük, most a rájátszásban két döntetlen, a kupában egy góllal megvertük őket.
Volt bennünk hit. Elsősorban a nézők segítsége kellett. Telt ház volt, ők hajszoltak bele a döntetlenbe. Megvolt a sansz, hogy nyerjünk is, de majd jön következőkor a diadal.
Most is 0–2-ről jöttünk vissza a meccsbe. De így volt ez egy héttel ezelőtt is. Ez jó érzés.
Esélyünk van az első helyre. Amennyiben most kikapunk, akkor már nagyon távol lenne” – összegzett Hadnagy.
A futsal 1. Liga rájátszásából ezen a héten még egy fordulót lejátszanak, a Galaci United a Sepsi-SIC-nél vendégszerepel csütörtökön 18 órától, míg az FK Udvarhely Marosvásárhelyre utazik vasárnap 18 órától.
2025. 03. 24. 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 8-1 |
2025. 03. 25. 20:00 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | Galaci United Galac | 2-2 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci United Galac | 4 | 2 | 2 | 0 | 21-10 | 47 |
2 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 4 | 2 | 2 | 0 | 15-6 | 44 |
3 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 4 | 1 | 0 | 3 | 8-25 | 31 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 4 | 1 | 0 | 3 | 12-15 | 23 |
A szezon zárultával Nagy Attilával, a Román Jégkorong-szövetség elnökével a hazai hoki fejlődésében mérföldkőnek számító sepsiszentgyörgyi divízió 1/A-s világbajnokságról, az utánpótlás helyzetéről és a szövetség munkájáról beszélgettünk.
Kiválóan kezdte a labdarúgó 2. Liga osztályozóját a Székelyudvarhelyi FC, az elődöntő első mérkőzésén, szerdán délután háromgólos előnyre tett szert a CS Blejoi vendégeként, karnyújtásnyira került a finálétól.
Kamionnal ütközött egy autóbusz péntek délután a Iași megyei Lețcani településen. Tizennégy felnőttet és három kiskorút szállítottak kórházba.
Konstanca lehet az egyik első célpont egy, a NATO elleni orosz támadás esetén – vélekedik Ben Hodges nyugalmazott amerikai tábornok, a NATO európai erőinek korábbi főparancsnoka.
Több száz, eredetileg a független jelöltként induló bukaresti főpolgármesterre, Nicușor Danra leadott szavazatot írtak a szélsőjobboldal jelöltje, George Simion javára az egyik gyulafehérvári szavazókörben.
… közben az alkotmánybíróság leseperte az asztalról Simion úr óvását és bejelentette, Romániának van új elnöke… és Victor Ponta váratlanul előbújt egy kő alól, hogy megmondja, mi minden nem jó Romániában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!