Kedden este a városi sportcsarnokban telt ház előtt lépett pályára a teremlabdarúgó 1. Liga idei kiírásának két legjobb csapata, az FK Székelyudvarhely a Galaci Unitedet látta vendégül. A felsőházi rájátszás negyedik fordulójának mérkőzése egy újabb felvonás volt abból a sorozatból, melyen a két fél arról dönt, hogy kinél lesz a pályaelőny a bajnoki döntőben – bár még matematikailag ezt nem érték el, de nehéz elképzelni, hogy ne ők játsszák a finálét.
Ez volt ebben az idényben az ötödik párharc a két együttes között, még az alapszakasz nyitófordulójában, szeptember 2-án volt az első összecsapás a városi sportcsarnokban, akkor az FK 5–2-re nyert, aztán a következő meccseket mind a Duna parti városban játszották. Az alapszakaszban az United visszavágott, 7–3-ra diadalmaskodott. a sorban a kupameccs jött, kiékezett küzdelemben 4–3-ra a székelyföldiek diadalmaskodtak, jutottak a négyes döntőbe, legutóbb egy héttel ezelőtt a play-offban 3–3 volt a végeredmény.
A Toniță – Bálint, Miklós, Hadnagy, dos Santos volt a Florin Ignat által irányított házigazdák kezdősora, mezőnyben a Tankó, Dudău, Boga, Kedei négyes váltotta őket. A galaciak kispadján új edző ült, melyet a klub annyira titokban tartott, hogy csupán a rangadó előtt pár perccel mutatott be hivatalos közösségi oldalán, a brazil Eder Fabiano legutóbb Szaúd-Arábiában dolgozott.
Az új tréner elégedetten konstatálhatta, hogy tanítványai repülőrajtot vettek, a 4. percben már kettővel vezetettek. Mindkétszer Alan Sassé használta ki a védelem megingását. Az United irányított, többet volt náluk a labda, az FK első kaput eltaláló lövése a 9. percben volt.
Egy galaci időkérést követően kapusuk rosszul indított, az elcsent labda Dos Santoshoz került, aki háttal a kapunak szépen fordult le védőjéről, tízről spiccelte a jobb felsőbe (1–2).
Felpörögtek az események a pihenő előtt, kigyűlt az FK csapathibája, Toniță két nagy bravúrt mutatott be, dos Santos a kapufát találta telibe, maradt a minimális galaci előny.
A második játékrész elején még az United diktált, de a 25. percben kiegyenlített. Dos Santos szerzett labdát, indította Dudăut, aki a kimozduló kapus mellett a bal alsóba spiccelte (2–2).
Remek futsalt mutatott be a két együttes, beleadtak apait-anyait, a kapusoknak volt bőven védenivalójuk, az eredmény nem változott.
Akárcsak egy héttel ezelőtt, most is döntetlen lett a végső dudaszókor. Azaz, a tabellán megmaradt az United hárompontos előnye az FK-val szemben.
Ezzel nagy valószínűséggel a rájátszás utolsó Galac–Székelyudvarhely mérkőzése dönti el, hogy melyikük nyeri a play-offot, ezzel pedig a három nyert tartó bajnoki döntőben szerez pályaelőnyt.
Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 2–2 (1–2).
Gólszerzők: Leonardo dos Santos (17.), Vlăduț Dudău (25.), illetve Alan Sassé (3., 4.).
2025. 03. 24. 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 8-1 |
2025. 03. 25. 20:00 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | Galaci United Galac | 2-2 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci United Galac | 4 | 2 | 2 | 0 | 21-10 | 47 |
2 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 4 | 2 | 2 | 0 | 15-6 | 44 |
3 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 4 | 1 | 0 | 3 | 8-25 | 31 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 4 | 1 | 0 | 3 | 12-15 | 23 |
Óriási csatában, hatalmasat küzdve, nyert a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Coronával szemben a romániai jégkorongbajnokság döntőjében. Ezzel a gyergyóiak először szerezték meg a bajnoki címet.
Azért a papírforma érvényesült a San Marino elleni vb-selejtezőmeccsen, Hagiék akkor kapták a találatot, amikor már hárommal vezettek.
Általában a székelyföldi medvetámadásoktól vagyunk hangosak, de amit ez a túrázó tett egy szlovákiai erdőben, amikor rátamadt egy medve, nem lehet elhallgatni.
Az Egyesült Államok romániai nagykövetsége vasárnap délután sorozatban a második napon tett közzé a romániaiaknak címzett figyelmeztetést a közösségi oldalán.
Az Egyesült Államok belbiztonsági minisztériuma kedden bejelentette, hogy az amerikai kormány felülvizsgálja Románia felvételét a vízummentességi programba.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!