Hétvégén rendezték meg a Góbék Nemzetközi Teqball Torna második kiadását az Erőss Zsolt Arénában, amelyen hat világbajnok és öt Európa-bajnok is asztalhoz állt.
A vegyes párosban Barabási Kinga és lengyel társa, Marek Pokwap állhatott a dobogó tetejére. A duó kiegyensúlyozott játékkal hódította el az aranyat. „Tudtuk, hogy esélyesként tekintenek ránk, így volt rajtunk egy kis nyomás, de az elejétől a végéig koncentráltak maradtunk, és pontról pontra haladva két érmet is szereztünk. Ez nagy öröm számomra” – mondta Pokwap, aki férfi párosban bronzéremig jutott.
Barabási Kinga hozzátette: „Szerintem jó meccseket játszottunk, a mai döntő nagyon élvezetes volt. Először szerepeltünk Csíkszeredában, örülök, hogy ennyi néző kilátogatott, látszik, hogy érdekli őket ez a sport.”
A férfi párosban a szerb világklasszisok, Nikola Mitro és Bogdan Marojevic bizonyultak a legerősebbnek. „Nagyon szeretek itt játszani, harmadszor vagyok ezen a környéken, és ismét remekül megszervezett tornán vehettünk részt. Nekünk ez most különösen szép pillanat, mert sok elveszített döntő és harmadik hely után végre újra nyerni tudtunk” – fogalmazott Mitro.
Az egyéni finálé székely-magyar rangadót hozott, ahol a világranglista éllovasa, Györgydeák Apor magabiztos játékkal győzte le örök riválisát, Katz Balázst. „Nagyon jól éreztem magam, örülök, hogy ennyien kilátogattak, és fel tudtam tenni az i-re a pontot azzal, hogy megnyertem az egyénit. A siker kulcsa az volt, hogy végig koncentrált maradtam, jöttek a szerváim, és tudtam uralni a meccset” – értékelt Apor, aki már a jövő heti udvarhelyi tornára és a kiemelt pekingi viadalra tekint előre.
Katz Balázs számára az elvesztett döntőben ellenére is értékes tapasztalat volt a csíkszeredai torna: „Örülök, hogy egyéniben és párosban is bejutottunk a fináléba, de az eredményekkel nem vagyok elégedett. A férfi párost meg szerettük volna nyerni, és nagy álmom, hogy egyszer Aport el tudjam kapni. Most ez nagyon messze volt, de dolgozom tovább, hogy egyszer sikerüljön.”
A csíkszeredai viadal két aranyat, három bronzot hozott a Góbék Teqball Teamnek, amely a következő hétvégén hazai közönség előtt, Székelyudvarhelyen folytathatja menetelését.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, ezért elmarad a sepsiszentgyörgyi koncertje. Az előadó közösségi oldalán azt írta, ismeretlenek azt is tudják, hol szállnának meg, kik biztosítanák a rendezvényt és milyen útvonalon közlekednének Erdélyben.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!