Minden résztvevő érmet kapott a csíki futóversenyen – képtörténet

Dobos László 2024. június 02., 10:58

Közel négyszázan vettek részt Csíkszeredában a június elsején megrendezett Olimpiai napi futóversenyen. A verseny után nem díjaztak senkit, azonban minden beérkező emlékérmet kapott.

Futóversenynek kényelmetlen helyről rajtoltak. Az első pár száz méter akadálypróba volt Fotó: Borbély Fanni

Nagyon sok autó parkolt szombaton a csíkszeredai Hősük utca járdáira, a Vákár Lajos Műjégpálya hátsó bejárata és a Hargita Megyei Sportigazgatóság közötti részre, ahol a futóverseny rajtja volt, de ha nehézkesen is, a közel 400 fős mezőny kikerülte az autókat, és teljesítette a kb. 1800 méteres távot.

„Köszönjük a 399 résztvevőnek, és mindenkinek aki ennek az eseménynek a megszervezésében besegített” – mondta el a verseny végén Ábrahám Előd főszervező, akitől megtudtuk, hogy minden szaladó győztes volt, minden rajthoz álló emlékpólót, minden beérkező pedig emlékérmet kapott ajándékba.

Fotó: Borbély Fanni

A csíkszeredai, Olimpiai napi futóversenyt a Román Olimpiai és Sport Bizottság (COSR) Hargita megyei fiókszervezete és a Hargita Megyei Sportigazgatóság rendezte, az útvonal pedig a következő volt: Hősök utca – Ifjúság utca – Bolyai utca – Szász Endre utca – Vár tér – Nicolae Bălcescu utca – Hősök utca.

Az Olimpiai Napot 1987 óta tartják, annak emlékére, hogy 1894. június 23-án Pierre de Coubertin báró kezdeményezésére összeült Párizsban a Kongresszus az olimpiai játékok felújítására, amelyen elhatározták az olimpia eszme újjáélesztését.

•  Fotó: Borbély Fanni