Az egyéni versenyszámban (55–59 év közöttiek) három sima győzelmet aratott csoportjában, jó formája a főtáblán is kitartott, a legjobb 64 között a német Joja Wendt, a tizenhatoddöntőben az olasz Andrea Morante, míg a nyolcaddöntőben az ausztrál Russel Stein ellen győzött 3–0-ra. A negyeddöntőben újabb német ellenféllel találkozott, Detlef Gaesslert 3–1-re verte. Az elődöntőben a dán Mogens Sonnichsen ellen végig szoros mérkőzésen 3–1-re nyert. A döntőben egyszettes hátrányból még fordítani tudott a kínai Yan Pan ellen, aki azonban behúzta az utolsó két szettet és megnyerte az aranyérmet.
Párosban (55 év felettiek) a dán Henrik Vendelbo oldalán állt asztalhoz és habár első meccsükön vereséget szenvedtek egy iráni duótól, sikerült továbbjutniuk a csoportból. A főtáblán a lengyel Piotrowski/Potrykus páros még behúzta az első szettet, ám ezután tarolt a Fejér-Konnert/Vendelbo páros, és 3–1-re nyert, majd játék nélkül lépett tovább a nyolcaddöntőn, mivel az iráni páros nem állt ki.
A negyeddöntőben nagyon kiélezett csata következett az angol Lorestas Trumpauskas és a lett Sandijs Vasiljevs alkotta duóval, a mérkőzés az utolsó szettben dőlt el, ezt 16–14 arányban Fejér-Konnerték nyerték. A szlovák Marian Begala és a cseh Otmar Mergenthal elleni elődöntőt 3–1-re húzták be, ám a fináléban fejet kellett hajtaniuk a dán Karsten Haumann/Jan Sondergaard párossal szemben, 3–0-ra maradtak alul.
Vegyespárosban (55 év felettiek) is elindult Fejér-Konnert, a svájci Geiger Margittal közösen könnyedén vették a csoportküzdelmeket, majd az egyenes kiesési szakaszt is, a tizenhat között lengyel, a negyeddöntőben indiai, az elődöntőben pedig svéd párost vertek 3–0-ra. A fináléban dán ellenfél várt rájuk, de ezt az akadályt is könnyedén vették, és egy újabb 3–0-s sikernek köszönhetően a díjkiosztón az aranyérem került a nyakukba.
„Fantasztikus, álombeli volt – minden szempontból” – értékelt Fejér-Konnert András megkeresésünkkor.
„Még igazából fel sem tudtam fogni, hogy mi történt. A két ünnep között le voltam betegedve, le akartam mondani a részvételt, az indulás előtt pár nappal döntöttem el, hogy részt veszek a világbajnokságon. A páros elődöntőig minden jól ment, akkor azonban meghúzódott a mellizmom, a páros és egyéni döntőben is látszott, hogy a tenyeresemre nem tudtam elég erőt rávinni. A párosban nem volt esélyünk a döntőben, de ha nem vagyok lesérülve, egyéniben nyerhettem volna.
Mivel nem tudtam rendesen készülni, úgy volt, hogy részt veszek a vébén, de nem voltak kitűzve elvárások” – folytatta.
Az, hogy mindhárom versenyszámban döntőig jutott, Fejér-Konnertnek hat nap alatt rengeteg mérkőzést kellett játszania:
egyéniben kilenc, párosban nyolc (kettőt játék nélkül nyertek meg), míg vegyespárosban hét alkalommal állt asztalhoz.
„Nagyon nehéz volt, hiszen mindegyik meccsre fizikailag és mentálisan is fel kellett készülni, a pénteki nap fárasztó volt, hiszen párosban három, míg vegyespárosban négy meccsem volt. Szerencsére végig tudtam játszani a vébén. Történelmet is írhattam volna, hogy mind a három versenyszámot egy személy nyerje, mivel ezen a vébén csak én voltam egyedül minden számban döntős” – tette hozzá Fejér-Konnert.
Fejér-Konnert korábban a veteránok világbajnokságán egyéniben bronzérmet, párosban arany- és ezüstérmet is szerzett, míg az Eb-n egyéniben bronz-, míg párosban arany- és ezüstérmes.
A portál ezen funkcióinak használatához el kell fogadnia a sütiket.