Közéjük tartozott Milák Kristóf is, pedig voltak olyanok, akik elsősorban miatta érkeztek a Duna Arénába. Milák – ahogy később megtudtam – azért nem indult 200 m gyorson, mert hétfőn a 200 pillangón szeretne jobb formában lenni.
Amúgy egyetlen magyar versenyző sem jutott tovább az előfutamok során, még Németh Nándor sem, akitől azért a nevezési idő alapján többet lehetett várni.
Az első naphoz képest a hangulat is az úszás szintjéhez igazodott: az előfutamok lassú mederben csordogáltak, a nézők pedig egykedvűen nézegették a világ különböző országaiból érkező versenyzőket, s találgatták, hogy például az ARU felségjel alatt úszók vajon melyik nemzetet képviselhetik.
A legérdekesebb hírnek az bizonyult, hogy a szervezők a világhálón még néhány száz jegyet piacra dobtak azokra a napokra, amelyeken Milák (200 és 100 pillangó) valószínűleg döntőt fog úszni. Igaz, ezeken a napokon csupán 12 ezer és 19 ezer forintos jegyekért lehet belépni az arénába, később a villamoson láttam, hogy egyeseknek ez sem jelentett akadályt, s telefonon keresztül hármassával vásárolták a belépőket.
A délelőtt az 1500 méteres futamokkal ért véget, s közben lehetőségem nyílt Mutina Ágival és Bernek Péterrel is szóba elegyedni. Az egykori ifjúsági olimpiai bajnok Bernek, aki szakkomentátorként van jelen a vb-n, elmondta, hogy Miláktól talán nem is egy aranyat remél, hiszen szerinte nemcsak 200 m pillangón győzhet, hanem 100-on is. – „Caeleb Dressel úszása a tegnap nem igazán győzött meg, úgyhogy Kristóf akár ezen a távon is nyerhet” – mondta Péter. Az egykori úszó szerint Hosszú Katinka 400 vegyesen még okozhat meglepetést, ámbár tőle az elmúlt évek eredményeit figyelembe véve nem várhatunk aranyat. Bernek sokat vár majd a hosszútávúszóktól (Rasovszky Kristóf és Olasz Anna) egyéniben és váltóban egyaránt, valamint a 4x200-as férfi gyorsváltótól. – „A kvangdzsui világbajnokságon két évvel ezelőtt minden összejött, akkor Kapás Boglárka is aranyérmet szerzett, most azonban sérüléssel bajlódott, így tőle nem lehet kiemelkedő eredmény remélni” – magyarázta Bernek Péter.
A délelőtti beszélgetést követően délután Caeleb Dressel különben aranyérmet nyert 50 pillangón. Ezen a távon csobbant a vízbe Szabó Szebásztián is, akinek az úszásánál ismét a régi hangulathoz hasonló hangorkán borította be az arénát. Ámbár még mindig több üres hely volt a lelátókon. Amint később kiderült, a VIP helyek, amelyeket potom 19 ezer forintért kínálgattak, úgy látszik, nem leltek mind gazdára.
Szabó amúgy a vegyes zónában többünknek elmondta, nagyon élvezte az úszást. Főleg szombaton alakultak úgy a dolgok, ahogy szerette volna. S bár éremért úszott a váltó, végül mégsem jött össze a dobogó. Ma viszont hiába próbálta legjobbját nyújtani, nem sikerült. „A világ legjobb sprinterei úsztak mellettem, ez most ennyire volt elég. Nagyon sajnálom a helyezést” – nyilatkozta Szabó. A délvidéki úszó a közönségről elmondta: sok helyen úszott már életében, de úgy, ahogy Budapesten, sehol sem szurkolnak. „Éppen ezért próbáltam kiélvezni a start előtti pillanatokat, holott tudtam, egy 50-es döntőnek csak hideg fejjel lehet nekimenni”. Ő azonban nem csügged, készül az Eb-re, próbál minél több versenyen részt venni, és az olimpiára felkészülni az új számában, az 50 gyorson. „Mindezektől függetlenül szeretnék azért még ezen a vb-n is jól szerepelni, elsősorban 100 pillén” – tette hozzá Szebásztián.
A ma esti döntőkben különben az amerikaiak megint kitettek magukért, egymás után nyerték a futamokat, olyan úszók is, akiket eddig nem igazán ismertünk. De hát ez nem meglepő, hiszen az Egyesült Államokból bárki érkezik, éremesélyesként száll a vízbe. S ha már újoncokat említettem: a román David Popovici mind az előfutamból, mind pedig az elődöntőből a legjobb eredménnyel jutott tovább, ez utóbbiban ifjúsági világcsúcsot úszott.
Az est fénypontja a női 200 m vegyes volt, ahol hosszú ideig nem volt kérdéses, ki a legjobb. A világcsúcsot még most is Katinka tartja 2015-ből. Azonban végiglapoztam a műsorfüzetet, s még véletlenül sem találtam olyan sportolót, aki 1993 előtt született volna (a férfiakat is beleértve), márpedig Katka 1989-ben látta meg a napvilágot. Úgyhogy már az is csoda, hogy az egyik legnehezebb számban döntőt úszhatott.
Ezt nyilatkozta amúgy a mix zónában is. „Tudtam, hogy a felkészülésem most nem volt a legjobb. Ezért örvendtem, hogy döntőbe kerültem. Annak meg különösen, hogy a közönség meghallotta, amit a verseny előtt nyilatkoztam, s nem várta el, hogy most éremért hajtsak” – mondta Katinka, aki egy párnát szorongatott a hóna alatt. „A párnára az volt írva, hogy pihenjek. Nem tudom, milyen pihenésre gondolt az, aki a közönségből nekem adta, de remélem, csak a versenyek közti pihenésre gondolt, hiszen holnap számomra szünnap, utána pedig készülök a pillangóra” – tette hozzá sokat sejtetően Hosszú Katinka.
Folytatta remek sorozatát a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Kevin Constantine tanítványai szerdán este két góllal nyertek a BJAHC otthonában, és ezzel összesítésben 2:0-ra vezetnek a négy nyert mérkőzésig tartó párharcban.
Bravúros vendéggyőzelemmel kezdődött a Budapest Jégkorong Akadémia HC és a Csíkszeredai Sportklub elődöntős párharca a jégkorong Erste Liga elődöntőjében. A székelyföldiek kedden este szoros küzdelemben egy góllal nyertek Káposztásmegyeren.
Két halálos áldozatot követelő baleset történt csütörtök kora reggel Arad megyében. Két teherautó ütközött össze, az egyik ki is gyulladt.
Holtan találtak egy férfit és egy nőt a magyarországi Battonyán, ahol családi dráma történhetett. A román házaspár aradi volt.
Valerij Zalujnyij, az ukrán fegyveres erők korábbi főparancsnoka, Ukrajna jelenlegi Nagy-Britanniába delegált nagykövete azt állította: Románia arra kérte őt, hogy ne beszéljen a román területen lezuhant orosz drónok lelövéséről.
Mi, magyarok, szeretünk tisztelegni (történelmi) hőseink előtt. Ám ha megjelennek a vásznon, képernyőn, azonnal kitör a botrány: miért ilyen? Miért nem olyan? Pláne, miért nem amolyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!