Dan Lăzărescu mérnökemberként, Románia gyorskorcsolya-bajnokaként költözött több mint 40 éve Csíkszeredába. Ide nősült, felesége sportágbeli, a szintén sokszoros bajnok, később kiváló edző, Tasnádi Mária.
Az 1937. június 15-én Bukarestben született Dan Lăzărescu nagy műveltségű, a székelyek közé kiválóan beilleszkedő,
szakmájában a legjobbak közé sorolt edzőként a gyorskorcsolyában a korszerű edzésmódszerek elkészítője, tökéletesítője, kivitelezője volt.
A Bukaresti Műegyetem Olaj- és Gázmérnöki tanszékén szerzett mérnöki diplomát, több sportágban középiskolásként és egyetemistaként is kiváló sporteredményeket ért el, később sokszoros román bajnok volt gyorskorcsolyában. Bukarestnek versenyzett, de 1972-ben,
35 évesen Csíkszeredának is szerzett egy felnőtt bajnoki címet 500 méteren.
Az 1970-es évektől előbb a talajjavító vállalat (OIF), majd a csíkszeredai Traktorgyár mérnöke volt, és ezzel párhuzamosan edzősködött. Az 1970-es és 80-as években számos gyorskorcsolyázót nevelt ki Csíkszeredában, nemzetközileg is kiváló eredményeket értek el, több világversenyre, téli olimpiára jutottak ki a Lăzărescu-tanítványok. Kopacz Tibor 1984-ben bronzérmes lett 5000 méteren a norvégiai Larvikban, a kontinensbajnokságra Dan Lăzărescu készítette fel és kísérte el a sajnos fiatalon, pár évvel ezelőtt elhunyt csíktaplocai tehetséget. Sportolóként számos nemzetközi versenyen képviselte Romániát.
Sportolóként nem jutott ki olimpiára, edzőként viszont három téli ötkarikás játékon vett részt,
az Egyesült Államokbeli Lake Placidben (1980) és a volt Jugoszlávia-beli Szarajevóban (1984) a gyorskorcsolyázók, a kanadai Calgary-ben (1988) pedig a sífutók edzője volt – akkor vezették be a sífutásban a korcsolyalépést.
Az 1989-es változások után, 1990-ben és 1991-ben Dan Lăzărescu volt a Román Korcsolya Szövetség alelnöke, ezt követően,
1991–1998 között pedig Csíkszeredai Sportklub elnöki tisztségét töltötte be.
A csíki hokicsapat akkori edzőivel, Antal Előddel és Barta Csabával közösen sikerült egy kiváló együttest kialakítani, 1996-ban Román Kupát,
1997-ben pedig, 34 év után – megszakítva a bukaresti csapatok évtizedek óta tartó hegemóniáját – újra román bajnoki címert nyert a székelyföldi hokicsapat.
Az 1990-es évek végén a Hargita Megyei Sportigazgatóság munkatársa volt, majd 2010-ig a Marosvásárhelyi Mureșul gyorskorcsolya-csapatának edzője.
Számos díjban és kitüntetésben részesült, 1996. augusztus 6-án Csíkszereda vezetősége Pro Urbe díjjal tüntette ki.
Nyugodjál békében Tátá Dán! Így becézgették tanítványai.
Nem tartott a Fradival az ausztriai edzőtáborba Pászka Lóránd, a napokban kiderül, hol folytatja pályafutását a székely labdarúgó. A 29 éves balhátvéd legkitartóbb kérője az első élvonalbeli idényére készülő FK Csíkszereda.
Folytatódik a Székely Sport új videósorozata, a Helyzetbe hozunk! – Gyurka Csabával és Szabó Előd-Zsolttal. Szó esik a Sepsi OSK körüli botrányokról, a Szondy-interjú utórezgéseiről, klubvébéről, pikáns futsalpárharcról és hoki Kontinentális Kupáról.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) tizenöt megye folyóvizeire.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!