Dobes Ferenc nemcsak ökölvívásban volt sikeres, hanem 10 000 méteren kajakozott, gerelyt hajított, és tekében többszörös országos veterán csapat- és egyéni bajnok volt – írtuk korábban a legendás sportolóval készült interjúnk során, ebből elevenítjük fel életpályáját.
Dobes Ferenc Szászrégenben született, ott tanulta az ökölvívás fortélyait is. „Akkor a román válogatott keret tagja voltam, egy erdélyi turnén vettünk részt, egy-egy meccset bokszoltunk Sepsiszentgyörgyön, Marosvásárhelyen, Szászrégenben és Székelyudvarhelyen. Korábban kétszer is bokszoltam az olimpiai bajnok Nicolae Lincával (Melbourne, 1956, 69 kg – szerk. megj.), egyszer legyőzött, majd csalással a másodikat is megnyerte.
Aztán Székelyudvarhelyen megint találkoztunk, és akkor nagyon megvertem. Többen is megkerestek, többek között Erős Jóska bácsi korábbi bokszoló is, hogy jöjjek ide, megígértek mindent, amit Régenben kaptam. Végül itt maradtam Székelyudvarhelyen, 1958-ban nekifogtunk, az iskolákból összeszedtük a gyerekeket, és elindítottuk az edzéseket” – mesélte korábban Dobes Ferenc.
A rendszerváltásig sikeresen működött az ökölvívó egyesület Székelyudvarhelyen, egészen 1993-ig, amikor derékba tört a sportág a városban, anyagi nehézségek miatt megszűnt. Napjainkban fia, Zoltán viszi tovább a sportágat a városban, 2009 szeptemberében indították újra a székelyudvarhelyi ökölvívás-oktatást.
Dobes Ferenc az elmúlt években Magyarországon élt, idén a városi Sportgálán életműdíjjal ismerték el munkásságát, hogy közel négy évtizedig volt a székelyudvarhelyi ökölvívás lelke.
Isten nyugtassa!
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!