Győzelemmel kezdte a budapesti divízió I/A jelű világbajnokságot a magyar női jégkorong-válogatott, amely vasárnap késő este hosszabbítás után 3–2-re múlta felül Franciaország együttesét a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.
Két fordulóval az alapszakasz vége előtt tovább növelte előnyét az élbolyban szereplő három együttes a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában. A Golimpiákosz-Csíkszentsimon-Agyagfalva alkotta trió jelentős különbséggel vezet.
A Petrolul vasárnapi győzelmével újra osztályozót érő helyre csúszott vissza az FK Csíkszereda, így különösen fontossá vált a Metaloglobus elleni hétfő délutáni idegenbeli mérkőzés. Ilyés Róbert vezetőedző szerint Clinceni-ben csak a győzelem elfogadható.
Folytatódott a Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team sportolóinak sikersorozata a szezon első felében. Az elmúlt hétvégén minden kategóriában diadalmaskodtak a brüsszeli viadalon.
Idegenben lép pályára a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában az FK Csíkszereda, a második játéknak következik Kézdivásárhelyen az U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokságon, a harmadik felvonás jön a GYHK–Corona összecsapáson.
Mindössze egy pontot tartott otthon a Kolozsvári CFR a Bukaresti Dinamóval szemben a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának negyedik fordulójában.
Hiába állt fel háromgólos hátrányból és egyenlített 4–4-re a romániai U18-as válogatott, a hajrában a britek újra betaláltak, így pont nélkül maradt a házigazda a kézdivásárhelyi jégkorong-világbajnokság nyitónapján, vasárnap.
Idegenben győzte le az Unirea Sloboziát a Petrolul Ploiești, amely emberelőnyét kihasználva megfordította az eredményt, és sikerével megelőzte az FK Csíkszeredát a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában.
Összesen tizenegy találat született a Kézdivásárhelyen zajló ifjúsági, U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapjának második mérkőzésén: a horvátok az utolsó harmadban döntötték el a spanyolok elleni összecsapást.
Két ázsiai csapat, Kína és Japán összecsapásával vasárnap délben elkezdődött az ifjúsági divízió II/A jégkorong-világbajnokság a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán.
Mindhárom párharcot élőben lehet követni a képernyőn a Kézdivásárhelyen kezdődő U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapján, a házigazda Románia az esti programban Nagy-Britannia ellen játszik.
Hazai sikerekkel zárult a Szuperliga alsóházi rájátszásának szombati játéknapja: az Aradi UTA megnyerte a rangadót, az FCSB pedig kiütéssel tartotta a lépést az éllovassal.
Fordulás után döntötte el a szombati mérkőzést a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen, és visszaállította ötpontos előnyét a labdarúgó 2. Liga play-offjában. A játékosok elégedettek az eredménnyel, már a szerdai, Voluntari elleni találkozóra készülnek.
Ezen a héten tizenkét csapat részvételével Bukarestben rendezték a női kosárlabda bajnokság U14-es korosztálya számára kiírt bajnokság döntő tornáját. Az egyetlen székelyföldi képviselő a Kézdivásárhelyi SE volt.
Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.
A hazai vereség után nem sikerült kiharcolni a harmadik mérkőzést a Kézdivásárhelyi SE női kosarasainak az 1. Liga döntőjének visszavágóján az Alexandriai CSS ellen. Zsinórban másodszor szerezte meg az ezüstérmet a céhes városi alakulat.