Hivatalossá vált a román labdarúgó-válogatott júniusi felkészülési programja: a trikolórok idegenben Georgia, hazai pályán pedig Wales ellen lépnek pályára.
Minden előzetes várakozást felülmúló az érdeklődés a kézdivásárhelyi U18-as divízió II/A világbajnokság iránt, ahol az első két játéknapon a romániai válogatott bizonyította mentális erejét, ám most jön a neheze, ezzel Miklós Ervin főszervező is egyetért.
Bronzéremmel zárta a 2025–2026-os idényt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC az asztalitenisz Szuperligában, miután az elődöntőben alulmaradt a többszörös bajnok Bukaresti Steaua ellen.
Tovább folytatódik Parajd és Lövéte párharca az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság A csoportjában, míg a 6. Ligában a Zetelaka II. és az Alsósófalva hátát nézi a mezőny.
Kialakult a teljes mezőny, ismert mind a 24 résztvevő a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokságra. A héten sorsolnak, kiderült, hogy hol játssza csoportmeccseit a magyar és a román válogatott.
Második mérkőzését is megnyerte a magyar női válogatott a budapesti jégkorong-világbajnokságon: a házigazda együttes hétfőn késő este négy góllal múlta felül Kínát a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban.
Egyre jobban rezeg a léc a Konstancai Farulnál, amely közel került a kiesőzónához a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az együttesnél edzőváltás történt, a posztjáról lemondott Ianis Zicu helyét Flavius Stoican vette át.
Kiütéses győzelmek és gólgazdag mérkőzések jellemezték a labdarúgó 5. és 6. Liga csíkszéki csoportjainak hétvégi fordulóját: az élmezőny magabiztosan nyert, Csíkszentimrén pedig kilencgólos rangadót láthatott a közönség.
Tenisszel indul, majd csapatsportokkal folytatódik a keddi kínálat. Pályán a Székelyudvarhelyi VSK, a Bajnokok Ligájában pedig eldől, mely csapatok jutnak elsőként az elődöntőbe.
Fegyelmezett játékkal szerezte meg első győzelmét a román válogatott a Kézdivásárhelyen zajló U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokságon, 2–1-re nyertek Spanyolország ellen.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Japán kiütéses, Kína minimális különbségű győzelmet aratott a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán hétfőn, az ifjúsági divízió II/A jégkorong-világbajnokság második játéknapján.
Az eredménnyel boldogok lehetnek a székelyföldi együttes szurkolói. Nem sok focit mutatott az FK Csíkszereda és a Bukaresti Metaloglobus a labdarúgó élvonal play-outjának mérkőzésén.
Értékes pontokat veszített a második helyezett Marosvásárhelyi Vulturii, miközben az élen álló Academica Transilvania játék nélkül győzött, és növelte előnyét a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 17. fordulójában.
Többnyire érvényesült a papírforma a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában, a legtöbb találatot – nyolcat – a Szentkatolna szerezte a sereghajtó Uzon ellenében.
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Több mint 70 csapat és közel 800 gyermek vett részt az elmúlt hétvégén Csíkszeredában a jégkorong Kósa Endre Emléktornán, amely a jövő hokis generációját hozta össze.