Hirdetés

Tokió 2020: Babos Tímea nem indul az olimpián

Harmadik olimpiáján szerepelt volna, ám sérülés miatt nem vesz részt a tokiói ötkarikás játékokon
Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

MTI
2021. július 16., 12:12

Sérülése miatt Babos Tímea nem indul a jövő pénteken kezdődő tokiói olimpia tenisztornáján.

MTI
2021. július 16., 12:12

 

Babos kedden feladta első fordulós mérkőzését a Római Teniszakadémián zajló budapesti salakpályás viadalon, majd miután csípőproblémája nem javult, csütörtökön visszalépett a páros negyeddöntőtől.

Nagyon szomorú híreket hoztam nektek mára, melyek pályafutásom legnehezebb, legfájóbb döntései is egyben. Hónapok óta sérülten edzettem, versenyeztem, hisz nem akartam kiesni a játékból, hogy a lehető legjobb formába kerüljek a tokiói olimpiára. Sajnos a túlzott terhelés egy elég komoly sérülést eredményezett 

– közölte pénteken a játékos a honlapján.

Hirdetés

Hozzátette: az alapos egészségügyi vizsgálatok – MRI, ultrahang, röntgen – alapján a diagnózis lehangoló, így az orvosok tanácsára vissza kell lépnie az olimpiától, és egyelőre az is bizonytalan, hogy meddig nem játszhat.

Kapcsolódó

„Pontosan tudom, mit jelent egy olimpián indulni, a magyar csapat tagjaként versenyezni. London és Rio után alig vártam, hogy felvehessem újra a címeres melegítőt, hogy az országunkat képviselhessem egy újabb olimpián. Lelkileg és fizikálisan is baromi nehéz időszak ez, de csak egyet tehetek, mostantól a gyógyulásomra koncentrálok és szurkolok a magyar csapat minden tagjának a sikeres tokiói szereplésért” – fogalmazott a babostimea.hu oldalon.

Ez volt Timi pályafutásának talán legnehezebb döntése, hiszen nemcsak hogy harmadjára jutott ki az olimpiára, hanem a barátnőjével, Jani Rékával indult volna párosban, Fucsovics Mártonnal pedig, akivel gyakorlatilag gyerekkoruk óta összekapcsolódik a karrierjük, vegyes párosban jó esélyeik lettek volna

– nyilatkozta a magyar teniszező édesapja, Babos Csaba pénteken az M1 aktuális csatornának.

A női szakágvezető, aki egyben Billie Jean King Kupa-kapitány is, hozzátette, lányának már a wimbledoni tornán is komoly fájdalmai voltak, de edzésben maradt, bízva abban, hogy az idő múlásával esetleg javul az állapota, azonban a budapesti tornán egyesben vívott mérkőzése rávilágított, hogy komolyabb a gond.

Kapcsolódó

Babos Csaba kiemelte, a mostani helyzet nagy trauma a lányának: „Ez egy komoly negatív spirálnak remélhetőleg az utolsó fázisa, amely tavaly ősszel a US Openen történt kizárással kezdődött, majd folytatódott edzőproblémákkal, a páros társának a gondjaival, valamint a koronavírusból adódó fizikai és lelki dolgokkal.

Hosszú idő lesz, mire elfelejti, ehhez elsősorban arra van szüksége, hogy egészséges legyen és meccseket tudjon nyerni a saját szintjén. Nem igazán lennék a helyében, ez volt az első éve, amikor nincs mögötte semmi jelentős eredmény.

Babos Csaba elmondta, egyelőre lánya és az orvosok is elvetik a műtét lehetőségét, az viszont biztos, hogy semmiféle megterhelő munkát nem végezhet. Hozzátette, ezt a csípősérülést valószínűleg egy korábbi Achilles-ín-gyulladás okozta, ami egy megváltozott testterhelést eredményezett.

A világranglista 121. helyezettje Jani Réka oldalán lépett volna pályára Budapesten, és kettősük az olimpia női páros mezőnyében is szerepelt, az új helyzetben viszont Jani sem vehet részt a tokiói játékokon.

A női páros azért indulhatott volna, mert Babos a páros világranglistán az első tíz között van. Társának a WTA-rangsor első 300-ából kellett kikerülnie.

Az MTI érdeklődésére a Magyar Olimpiai Bizottság Tokióban megerősítette, hogy Babos távolmaradásával Jani sem indulhat.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kegyelemdöfés a hosszabbításban, véget ért a Sepsi OSK veretlensége

Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

Székelyhon

Tragédiába torkollt bevetés Hargita megye határának közelében: lelőttek egy férfit a kiérkező hatóságok

Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.

`
Krónika

Üzemanyaghiány léphet fel a megrohamozott kutakon

A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.

Krónika

Kéttucatnyi házkutatás magyar többségű falvakban és városban

A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!