Tokió 2020: a 9. nap eseményei – vasárnap

Székely Sport 2021. augusztus 01., 08:32 utolsó módosítás: 2021. augusztus 01., 17:05

A román női asztalitenisz-válogatott – soraiban a marosvásárhelyi Szőcs Bernadette-tel – Egyiptom legyőzésével jutott be a csapatverseny negyeddöntőjébe a tokiói olimpián. A magyar vízilabda-válogatott tagjai a csoportelsőségért ugrottak medencébe a kínaiak ellen. Íme, a magyar és a román sportolók vasárnapi eredményei.

A csoportelsőség a tét a magyar női pólóválogatott számára Fotó: MTI/Kovács Tamás

Asztalitenisz
női csapatverseny, nyolcaddöntő: Románia–Egyiptom 3–0

női csapatverseny, nyolcaddöntő: Magyarország–Japán 0–3

Atlétika
kalapácsvetés, selejtező, nők, A csoport: Gyurátz Réka 66,48 méterrel csoportjában a 12., összesítésben a 26. helyen végzett, így kiesett a selejtezőben

távolugrás, selejtező, nők: Nguyen Anasztázia lemaradt a döntőről, 6,52 méterrel a 16. helyen zárt. Alina Rotaru-Kottmann 6,51 méterrel Nguyent követve a 17. lett összesítésben, így ő is búcsúzott a selejtezőben, akárcsak a 20. helyezett Florentina Iusco (6,36 méter)

női 3000 m akadályfutás, előfutam: Tóth Lili Anna egyéni csúcsot futott, s bár futában a hetedik helyen ért célba, összesítésbeli 18. helye ( 9:30.96 perc) nem bizonyult elegendőnek a döntőhöz. Kácser Zita 10:43.99 perccel az utolsó helyen ért célba és összesítésben sem tudott megelőzni senkit, így a 41. helyen zárta a játékokat.

kalapácsvetés, selejtező, nők, B csoport: Bianca Florentina Ghelber 71,72 méteres dobással a 11. helyről jutott döntőbe.

100 m gát, elődöntő: Kozák Luca az elődöntőben nem ért célba, így nem jutott be a fináléba

Birkózás
kötöttfogás, 130 kg, nyolcaddöntő – Alin Alexuc-Ciurariu–Mijain Lopez Nunez (kubai) 0–9

Vitorlázás
Finndingi: Berecz Zsombor – a 9. és 10. futamokat követően mindkétszer a negyedik helyen ért célba, összesítésben pedig a második pozícióba jött fel, biztosította helyét a keddi éremversenyben