Meglepő vereség Kínától, oda a magyarok csoportelsősége

MTI 2021. augusztus 01., 09:52 utolsó módosítás: 2021. augusztus 01., 09:53

A magyar válogatott kikapott Kínától a tokiói olimpia női vízilabdatornájának vasárnapi negyedik fordulós mérkőzésén, így a második helyen végez a B csoportban.

Hatgólos volt a hátrány a találkozó felénél, nem sikerült ledolgozni ezt Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Azt már a vasárnap reggeli mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy a magyaroknak elegendő egy döntetlen az első hely megszerzéséhez a B csoportban, mert az Egyesült Államokkal szemben az egymás elleni eredmény nekik kedvez.

Az első két találatot a kínaiak lőtték, a magyaroknak nem volt szerencséjük, háromszor is a kapufát találták el, egyszer pedig a rivális kapusa védett bravúrral, így az újabb kínai góllal már három volt a különbség. Az első negyed még egy-egy találatot tartogatott, így 4–1-et mutatott az eredményjelző.

A második felvonás Szücs góljával indult, aztán percekig megint a védelmeké volt a főszerep. A hátsó alakzatot először Kínának sikerült feltörnie, majd a sorra kimaradó magyar helyzetek után az ázsiaiak újabb találatával már négygólosra duzzadt a különbség. Bíró Attila tanítványai támadásban láthatóan szenvedtek, amikor pedig sikerült lőniük, akkor a kapu mellé tüzeltek, a rivális kapusa védett, vagy már a támadóidő lejárta után próbálkoztak.

Az újfent eredményes kínaiak számukra megnyugtatónak tűnő, ötgólos vezetéssel vonulhattak szünetre (7–2).

A harmadik negyed elején percekig nem esett gól egyik oldalon sem, majd Kína szövetségi kapitánya kért időt, de csapatának csak az ezt követő második akcióból sikerült betalálnia, 8–2 lett az állás, innen pedig szinte lehetetlen küldetésnek bizonyult a fordítás.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Azért a magyar csajok összekapták magukat, a különbséget Illés csökkentette hatról ötre, alig több mint két perccel a játékrész vége előtt pedig Bíró Attila kért időt. Ezután Gurisatti volt eredményes, majd Keszthelyi a hetedik próbálkozásából először talált be a meccsen.

A negyed utolsó perceiben egy kínai gólra Gurisatti válaszolt, így a záró játékrésznek háromgólos különbséggel vághattak neki a felek (9–6).

Az utolsó nyolc perc első felében nem esett gól, aztán a kínai kapitány időt kért, de csapatának ezután sem sikerült betalálnia. A másik oldalon viszont Gurisatti eredményes volt, aztán egy kínai gólt videós visszanézés után érvénytelenítettek. Fórban magyar ziccer maradt ki, de aztán ötméteresből Gurisatti egy gólra csökkentette a különbséget. Az ellenfél szintén büntetőből próbálkozhatott, és sikerrel járt.

A magyarok válasza kicsit lassan jött, ráadásul a dudaszó előtt Kína ismét betalált, így 11–9-re megnyerte a találkozót.

Bíró Attila tanítványai a negyeddöntőben az A csoport harmadik helyezettjével, Hollandiával vagy Kanadával játszanak majd a legjobb négy közé kerülésért. A holland–kanadai összecsapást vasárnap délelőtt rendezik.