Tokió 2020: a 3. nap eseményei – hétfő

Székely Sport 2021. július 26., 09:00 utolsó módosítás: 2021. július 26., 16:33

Célba értek a triatlonosok, útnak indultak a hegyikerékpárosok, vívnak a magyar női kardozók – ez történik hétfőn a tokiói olimpián magyar és román sportolókkal.

Hegyikerékpár

férfi terepverseny: Parti András a harminckettedik, Vlad Dascălu (román) a hetedik helyen végezett.

Ökölvívás

férfi 48-52 kg, 1. forduló: Cosmin-Petre Gîrleanu (román)–Daniel Asenov (bolgár) 0–5
női 54-57 kg, nyolcaddöntő: Ramla Ali (szomáliai)–Maria Claudia Nechita (román) 0–5

Tenisz

női egyes, 2. forduló: Mihaela Buzărnescu–Marketa Vondrousova (cseh) 0–2 (1:6, 2:6)
női páros, nyolcaddöntő: Niculescu/Olaru (román)–Perez/Stosur (ausztrál) 0–2 (6:7, 5:7)

Bicsák Bence Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Triatlon

férfi verseny: Bicsák Bence (magyar) a 7., Tóth Tamás (magyar) a 29., Felix Duchampt (román) a 36. helyen végzett.

Úszás

férfi 200 m gyors, elődöntő: Németh Nándor futamában a 7., összesítésben a 15. lett. David Popovici futamában a 2. helyen ért célba, bejutott a döntőbe a 7. legjobb idővel. A döntőt kedden hajnalban 4.43-kor rendezik

férfi 100 m hát, elődöntő: Robert Glință futamában a 4. helyen végzett, és a 8. legjobb idővel bejutott a döntőbe. A döntőt kedden hajnalban 4.59-kor rendezik.

férfi 4x100 m gyorsváltó, döntő: A Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor összeállítású férfi 4x100 méteres gyorsváltó a pontszerző ötödik helyen végzett.

férfi 200 m pillangó, előfutam: Kenderesi Tamás továbbjutott az elődöntőbe.
férfi 200 m pillangó, előfutam: Milák Kristóf az első helyen jutott tovább az elődöntőbe.
női 200 m vegyes, előfutam: Sebestyén Dalma nem jutott tovább, Hosszú Katinka második legjobb idővel jutott az elődöntőbe
női 1500 m gyors, előfutam: Mihályvári-Farkas Viktória pályafutása legjobb idejével végzett futamában az élen, de ez sem volt elég a döntőhöz, ahogy Késely Ajna is kicsúszott a legjobb nyolcból.

Vitorlázás

Laser Standard, 3-4. futam: Vadnai Benjamin összesítésben a 9. hely áll
női szörf, 4-6. futam: Cholnoky Sára összesítésben a 26.
Laser Radial, 3-4. futam Érdi Mária összesítésben a 20.

Vívás, női kard

64-es tábla: Katona Renáta–Yasmine Daghfous (tunéziai) 15–6
legjobb 32: Pusztai Liza–Amira Ben Chaabane (tunéziai) 15–12, Márton Anna–Maria Belen Perez Maurice (argentin) 15–12, Katona Renáta–Szofija Velikaja (Orosz csapat) 4–15
nyolcaddöntő: Pusztai Liza–Csien Csia-zsuj (kínai) 10–15, Márton Anna–Csoj Szo Dzseon (dél-koreai) 15–12
negyeddöntő: Márton Anna–Zayneb Dayibekova (üzbég) 15–11
elődöntő: Márton Anna–Szofija Velikaja (Orosz csapat) 8–15
bronzmérkőzés: Brunet Manon (francia)–Márton Anna 15–6