Döntőbe és elődöntőbe jutottak a magyar és román úszók

MTI 2021. július 26., 16:24 utolsó módosítás: 2021. július 26., 16:31

Több magyar és román sportoló volt érdekelt a tokiói olimpia hétfői versenynapjának úszóprogramjában. Kedden hajnalban az elődöntőben és a döntőben folytatják az éremért zajló küzdelmet.

Fotó: Radu Tuta/Agerpres

Milák Kristóf toronymagasan a legjobb, Kenderesi Tamás pedig a nyolcadik idővel jutott tovább 200 méter pillangón a tokiói olimpia úszóversenyeinek hétfői előfutamaiból.

A Budapesti Honvéd 21 éves világcsúcstartója és világbajnoka 1:53.58 perccel nyerte futamát,

összesítésben 83 századdal előzte meg a második tajvani Vang Kuan-hungot.

A Rióban bronzérmes Kenderesi 1:55.18 perces idővel lépett tovább az elődöntőbe, amelynek futamait romániai idő szerint kedden 5.35 és 5.41 órától rendezik.

Hosszú Katinka címvédőként a második idővel jutott tovább 200 méter vegyesen,

Sebestyén Dalma viszont kevéssel lemaradt az elődöntőről, így a 17. helyen zárt a hétfői előfutamokat követően.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú, a szám világcsúcstartója 2:09.70 perces idővel csapott célba és csak az amerikai Kate Douglass volt gyorsabb nála (2:09.16). Sebestyén 2:12.42 perces idejével mindössze 21 századdal maradt le a kedden 5.58 és 6.05 órakor rendezendő elődöntőről.

Késely Ajna összesítésben a 9., Mihályvári-Farkas Viktória pedig a 12. helyen végzett, ezzel nem jutottak döntőbe 1500 méter gyorson. A 2019-es kvangdzsui világbajnokságon hatodik Késely 15:59.80 perces idővel éppen lecsúszott a nyolcas döntőről. A Ferencváros 17 éves tehetsége, a 400 méter vegyesen hatodik Mihályvári-Farkas elégedett lehet, hiszen egyéni legjobbját (16:14.12) közel 12 másodperccel megjavítva, 16:02.26 perces idővel nyerte futamát.

A férfi 200 m gyors elődöntőjében David Popovici futamában a 2. helyen csapott célba, és a 7. legjobb idővel jutott be a döntőbe.

Németh Nándor futamában a 7., összesítésben a 15. lett, így lemeradt a továbbjutásról. A döntőt kedden hajnalban 4.43-kor rendezik.

Robert Glință futamában a 4. helyen végzett férfi 100 m háton, és a 8. legjobb idővel bejutott a döntőbe, amelyet kedden hajnalban 4.59-kor rendeznek.

A Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor összeállítású férfi 4x100 méteres magyar gyorsváltó 3:11.06 perccel a pontszerző ötödik helyen végzett a döntőben, és országos csúcsot úszott. A 2017-es, budapesti világbajnokságon felállított régi rekordon közel egy másodpercet, konkrétan 93 századot faragott a négyes, amelyből Németh és Bohus a négy évvel ezelőtti vb-bronznak is részese volt.