A fináléba a vigászagon aratott győzelmének bekerült román hajó az 1-es sávon haladt, és tartani tudta a lépést a rajtnál kirobannó ausztrál négyessel, féltávnál viszont a britek feljöttek a második helyre.
A táv háromnegyedénél úgy tűnt, hogy még a dobogóról is lecsúszik a román hajó, hiszen az olaszok is vészesen közelítettek az élmezőnyhöz.
Az utolsó pár száz méteren óriási dráma alakult ki, a britek lecsúsztak az ideális ívükről, és szinte összeütköztek az olaszokkal, az 1-es sávon pedig a román csapat szinte utolérte az ausztrálokat, akiknek eltűnt az addig összeszedett szinte 3 másodperces előnyük, mindössze 0.37 másodperces fórral értek célba a román hajó előtt. A harmadik helyet végül az olaszok szerezték meg.
Ez Románia harmadik dobogós helyezése az olimpián Ana Maria Popescu női párbajtőrben szerzett ezüstérme, illetve a női kormányos nélküli kettesben Simona Radiș és Ancuța Bodnar aratott győzelmét követően.
OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 5.19)
Sorrend | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
1. | Kína | 10 | 5 | 8 | 23 |
2. | Japán | 10 | 4 | 5 | 19 |
3. | Egyesült Államok | 9 | 8 | 8 | 25 |
4. | Orosz csapat | 7 | 7 | 4 | 18 |
5. | Ausztrália | 6 | 1 | 7 | 14 |
6. | Nagy-Britannia | 4 | 6 | 4 | 14 |
7. | Koreai Köztársaság | 3 | 2 | 5 | 10 |
...10. | Magyarország | 2 | 1 | 0 | 3 |
...18. | Románia | 1 | 2 | 0 | 3 |
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
A rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic) szerint a 7B jelzésű országút Arad és Tornya közötti szakaszán történt balesetben két autó volt érintett.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Van ez a tervezett második deficitcsökkentő csomag, amiben a különleges nyugdíjak problémáját is megoldják állítólag. Na ja. Hogyne. Persze. Naná…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!