Hirdetés

Surranópályán jött az újabb román ezüstérem – videóval

Fotó: Facebook/Federatia Romana De Canotaj

2021. július 28., 04:35

Meglepetésre a román férfi kormányos nélküli négypárevezős – Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari – a második helyen ért célba döntőjében a tokiói olimpián, így megszerezte a Románia harmadik érmét a játékokon.

2021. július 28., 04:35

A fináléba a vigászagon aratott győzelmének bekerült román hajó az 1-es sávon haladt, és tartani tudta a lépést a rajtnál kirobannó ausztrál négyessel, féltávnál viszont a britek feljöttek a második helyre.

A táv háromnegyedénél úgy tűnt, hogy még a dobogóról is lecsúszik a román hajó, hiszen az olaszok is vészesen közelítettek az élmezőnyhöz.

Hirdetés

Az utolsó pár száz méteren óriási dráma alakult ki, a britek lecsúsztak az ideális ívükről, és szinte összeütköztek az olaszokkal, az 1-es sávon pedig a román csapat szinte utolérte az ausztrálokat, akiknek eltűnt az addig összeszedett szinte 3 másodperces előnyük, mindössze 0.37 másodperces fórral értek célba a román hajó előtt. A harmadik helyet végül az olaszok szerezték meg.

Ez Románia harmadik dobogós helyezése az olimpián Ana Maria Popescu női párbajtőrben szerzett ezüstérme, illetve a női kormányos nélküli kettesben Simona Radiș és Ancuța Bodnar aratott győzelmét követően. 

Kapcsolódó

Olimpia, férfi kormányos nélküli négypárevezős, döntő
1. Ausztrália 5:42.76
2. Románia (Mihăiţă Vasile Ţigănescu, Mugurel Vasile Semciuc, Ştefan Constantin Berariu, Cosmin Pascari) +0.37
3. Olaszország +0.84

OLIMPIAI ÉREMTÁBLÁZAT (frissítve 5.19)

SorrendOrszágAranyEzüstBronzÖsszesen
1.Kína105823
2.Japán104519
3.Egyesült Államok98825
4.Orosz csapat77418
5.Ausztrália61714
6.Nagy-Britannia46414
7.Koreai Köztársaság32510
...10.Magyarország2103
...18.Románia1203
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Történelmi siker: feljutott a 3. Ligába a Kovásznai Kárpátok

Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.

Székelyhon

Kerékpározó kislányokat ütött el egy ittas sofőr – az egyik kiskorú életét vesztette

Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.

`
Krónika

Tusványos: a Tisza politikusai elutasították a meghívást, román együttes is fellép

A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.

Krónika

Nyugdíjkifizetések: szép összeg érkezik az állami juttatás mellé

Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti
Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!