A nyitómeccsen Hondurast egy öngóllal verő, majd Dél-Koreától kiütéses, 0–4-es vereséget szenvedő román válogatottnak szerdán délben mindenképp győzelem kellett a továbbjutáshoz, ugyanis az óceániai rivális szintén három ponttal, de jobb gólkülönbséggel várta a találkozót.
Bár a találkozó első nagy gólszerzési lehetőségét Mirel Rădoi együttese alakította ki: a 11. percben Eduard Florescu a kapufát találta el, az új-zélandiak idővel átvették az irányítást.
Az első félidő második felében Chris Wood többször is veszélyeztetett, de a Burnley támadója szabadrúgásból, majd egy szöglet utáni fejesből sem tudott betalálni, Aioani a helyén volt.
A második játékrészben Michael Woud mutatott be nagy védéseket a csapatkapitány Marius Marin, illetve Andrei Rațiu fejesénél. A hajrára Mirel Rădoi hármas cserével próbálta felrázni csapatát,
de az utolsó húsz percben a román olimpiai csapat jobbára csak szenvedett, az új-zélandiak 59 százalékos labdabirtoklás mellett jutottak tovább a gól nélküli döntetlennel.
A csoport másik mérkőzésén Dél-Korea 6–0-ra gázolta el Hondurast, így az ázsiaiak hat ponttal nyerték meg a négyest.
Kétszer is előnyben volt a kincses város együttese az újonccal szemben a labdarúgó Szuperliga mérkőzésén. Már úgy tűnt, hogy érvényesül a papírforma, csakhogy a ráadásban megítéltelek egy büntetőt a hazaiaknak.
Hősies küzdelem, drámai hajrá és egy bátor tizenegyes – az FK Csíkszereda döntetlent harcolt ki a Kolozsvári CFR ellen. A lefújás után Ilyés Róbert, Eppel Márton, Pászka Lóránd, Hegedűs János és Hindrich Ottó értékelték a találkozót.
Nagy erejű robbanás történt pénteken Bukarestben egy ötödik kerületi tömbházban – közölte a belügyminisztérium katasztrófavédelmi osztálya (DSU).
Harmincezer eurós bírságot rótt az UEFA etikai bizottsága a Román Labdarúgó-szövetségre a szeptemberi román–magyar teremlabdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn kirobbant szurkolói botrány miatt.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) elnöke kijelentette: az adóhivatal ellenőrzéseket tart azoknál, akik drága luxusautókkal furikáznak, de a bevallott jövedelmük alapján nem futhatja ilyen járművekre.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!