Döntetlen Új-Zélanddal: kiesett a tokiói olimpián a román labdarúgó-válogatott

Orbán Zsolt 2021. július 28., 13:48 utolsó módosítás: 2021. július 28., 14:05

Románia válogatottja már a csoportkörben búcsúzott a tokiói olimpia férfi labdarúgótornáján, miután a B-csoport utolsó fordulójában mindössze 0–0-s döntetlenre volt képes Szapporóban Új-Zéland együttese ellen.

Csoportja harmadik helyén végzett a román válogatott Fotó: frf.ro

A nyitómeccsen Hondurast egy öngóllal verő, majd Dél-Koreától kiütéses, 0–4-es vereséget szenvedő román válogatottnak szerdán délben mindenképp győzelem kellett a továbbjutáshoz, ugyanis az óceániai rivális szintén három ponttal, de jobb gólkülönbséggel várta a találkozót.

Bár a találkozó első nagy gólszerzési lehetőségét Mirel Rădoi együttese alakította ki: a 11. percben Eduard Florescu a kapufát találta el, az új-zélandiak idővel átvették az irányítást.

Az első félidő második felében Chris Wood többször is veszélyeztetett, de a Burnley támadója szabadrúgásból, majd egy szöglet utáni fejesből sem tudott betalálni, Aioani a helyén volt.

A második játékrészben Michael Woud mutatott be nagy védéseket a csapatkapitány Marius Marin, illetve Andrei Rațiu fejesénél. A hajrára Mirel Rădoi hármas cserével próbálta felrázni csapatát,

de az utolsó húsz percben a román olimpiai csapat jobbára csak szenvedett, az új-zélandiak 59 százalékos labdabirtoklás mellett jutottak tovább a gól nélküli döntetlennel.

A csoport másik mérkőzésén Dél-Korea 6–0-ra gázolta el Hondurast, így az ázsiaiak hat ponttal nyerték meg a négyest.

Tokiói olimpia, férfi labdarúgótorna, B-csoport, 3. forduló
Románia–Új-Zéland 0–0
Szapporo, Sapporo Dome
Románia: Aioani – Chindriş (Deaconu, 78), Ghiţă, Grigore, Raţiu, Marin, Dulca (Ciobanu, 78), Ştefan, Florescu (Sefer, 87.), Sîntean (Ganea, 59.), Dobre (Gheorghe, 78).
Szövetségi kapitány: Mirel Rădoi.
Új-Zéland: Woud – Elliot (Ingham, 46.), Stensness, Pijnaker, Cacace – Just, Stamenic, Bell, Champness (McCowatt, 46.) – Wood, Garbett (Lewis, 19).
Szövetségi kapitány: Danny Hay.

A másik találkozón: Dél-Korea–Honduras 6–0 (3–0)

A csoport végeredménye: 1. Dél-Korea 6 pont (10:1), 2. Új-Zéland 4 pont (3:3), 3. Románia 4 pont (1:4), 4. Honduras 3 (3:9)