Djokovicnak nem lesz meg a Golden Slam

MTI 2021. július 30., 14:42

A német Alexander Zverev némi meglepetésre legyőzte a világelső Novak Djokovicot a tokiói olimpiai férfi tenisztornájának pénteki elődöntőjében.

A szerb klasszis kikapott az elődöntőben Fotó: Australian Open/Facebook

A 24 éves játékos – aki tavaly döntőt játszott az amerikai nyílt bajnokságon – az első szettet simán elveszítette az idei három Grand Slam-tornán diadalmaskodó szerb ellen, aki a második felvonásban 3:2-nél brékelőnybe került.

Zverev ezt követően sorozatban nyolc játék megnyerésével alapozta meg 125 perces sikerét.

Djokovic legutóbb a római salakpályás torna döntőjében kapott ki, azóta sorozatban 22 mérkőzésen nyert. Idén ez mindössze a negyedik veresége volt a szerb világsztárnak.

Zverev ellenfele az orosz Karen Hacsanov lesz a vasárnapi fináléban.

Tokiói olimpia, féri tenisztorna, elődöntő:
Alexander Zverev (német, 4.)–Novak Djokovic (szerb, 1.) 1:6, 6:3, 6:1
korábban: Karen Hacsanov (orosz, 13.)–Pablo Carreno Busta (spanyol, 6.) 6:3, 6:3