Székelyudvarhelyi bravúr az ifjúsági alpesi-sívébén

Dobos László 2024. február 05., 11:20

Franciaországban befejeződtek az ifjúsági alpesi-sívilágbajnokság küzdelmei, amelyen több székelyföldi síző is rajthoz állt. Az utolsó versenynapon, a lányok műlesiklásában a székelyudvarhelyi Balog-Lőrinc Bernadett 40. helyen végzett.

A vébé egyik helyszíne Fotó: Csíkszeredai ISK

A Portes du Soleil – Haute Savoie síterepen megrendezett ifjúsági világversenyen részt vett a székelyudvarhelyi Balogh-Lőrincz Bernadett, a sepsiszentgyörgyi Bíró Maja és a csíkszeredai Balog Kriszta is, a sportolókat Franciaországba elkísérő stábnak pedig tagja volt a csíkszeredai ifj. Bíró Tibor edző is.

A romániai lánycsapat a franciaországi alpesi-sívébén. Balról jobbra: Ioana Corlățeanu, Balog-Lőrinc Bernadett, Bíró Maja és Balog Kriszta Fotó: Csíkszeredai ISK

A zárónapon a lányok műlesiklása, illetve a fiúk órás-műlesiklása szerepelt a programban, ahol Balog-Lőrinc Bernadettnek sikerült befejeznie mind a két futamot, és a 40. helyen végzett. A másik két székelyföldi lány nem tudott célba érni mind a két versenyen.

Balog-Lőrinc Bernadett a 40. helyen végzett Fotó: Forrás: Balogh L. Botond

„Jó verseny volt, szép helyen, de nagyon nehéz pálya a lányok számára. Sajnos az első futamban Balog Kriszta és Bíró Maja is kiesett, viszont Balog-Lőrinc Bernadett helytállt és az előkelő 40. helyen végzett. A fiúknál az óriás-műlesiklást a romániai sportolók közül senki sem tudta befejezni. Pozitív tapasztalatokkal fejeztük be a versenyzést. Tudjuk, hogy miben kell még nagyon sokat fejlődnünk” – nyilatkozta ifj. Bíró Tibor a vébé után.

Balog-Lőrinc Bernadett Fotó: Forrás: Balogh L. Botond

Lányok, műlesiklás (102 induló): 1. Dzenifera Germane (lettországi), 2. Anuk Braedli (svájci), 3. Cornelia Oehlund (svédországi), … 36. Ioana Corlățeanu, … 40. Balog-Lőrinc Bernadett (romániai). Balog Kriszta és Bíró Maja, illetve a Magyarországot képviselő Harmat Virág, Polányi Lili és Körtvélyesi Dóra nem fejezte be a versenyt.

A női műlesiklás egyik látványos pillanata Fotó: FIS (Nemzetközi Sí-szövetség)

Fiúk, óriás-műlesiklás (152 induló): 1. Ryder Sarchett (amerikai), 2. Alvan Elezi Cannaferina (francia), 3. Fabian Ax Schwartz (svédországi). A román színekben induló Pászka Zsolt, Tudor Drilea, Alexandru Oancea és Tudor Stănescu, illetve a Magyarországot képviselő Szabó-Székely Szilárd, Bányai Attila és Ury Bálint nem fejezte be a versenyt.

Férfi óriás-műlesiklásban 152 induló volt Fotó: FIS (Nemzetközi Sí-szövetség)