A versenyen 24 ország 160 sportolója mérte össze tudását. A Sepsiszentgyörgyi Sport-All sícsapatát Bocz Attila edző irányításával ketten képviselték: Zöld Róbert az U30-as, míg és Hinti Rares az U18-as korosztályban. Utóbbi most lépett át a felnőttek közé, ez az első éve a nagy korosztályos FIS versenyeken – jegyezték meg a szerkesztőségünknek elküldött közleményben.
A program nagyon zsúfolt volt, a fiatalok már reggel 6 órakor rajthoz kellett álljanak. A pálya mérete miatt 3 futamos volt a verseny, így Raresnek egy nap hatszor kellett starthoz állnia.
Zöld Róbert nagyszerűen versenyzett, első nap két századmásodperccel csúszott le a dobogóról, így a negyedik helyen, míg második nap a hatodik lett.
Az edző részéről a verseny előtt a mezőny erősségét látva a legjobb 15–20 közötti szereplés volt az elvárás. Rareș a junior versenyen 47., illetve 56. helyen végzett, a felnőttek között pedig az 56. pozícióban zárta a küzdelmet.
„Azt is mondhatjuk, hogy mi nem is pihentünk a 2023–24-es versenyszezon után, nem a tengeren, hanem a sípályákon voltunk. Májusban már a Kitzsteinhorn, júniusban a Hintertux gleccseren voltunk edzőtáborban, júliusban és augusztusban pedig fedett pályán, Litvániában zajlottak az edzéseink. A romániai csapatok közül mi voltunk legtöbbet havon, a sok munka gyümölcse meglátszott már az első versenyünkön” – mondta Bocz Attila edző.
Két hét múlva újból Litvániában rendezik a Balti Kupa második fordulóját, ahol újból starthoz állnak a Sport-All versenyzői, ahol a cél Zöld Róberttel a pódiumra való feljutás.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!