Kiváló szezonkezdés után a Sport-All alpesi sízői

Zátyi Tibor 2024. október 16., 15:27

Litvániában, a Druskininkai városában található Snow Arénában tartották a hétvégén a 2024–25-ös versenyszezon első felnőtt és junior FIS-versenyét, mely egyben a Balti Kupa első fordulója is volt.

Hinti Rareș első felnőtt versenyén van túl Fotó: Sport-All SK

A versenyen 24 ország 160 sportolója mérte össze tudását. A Sepsiszentgyörgyi Sport-All sícsapatát Bocz Attila edző irányításával ketten képviselték: Zöld Róbert az U30-as, míg és Hinti Rares az U18-as korosztályban. Utóbbi most lépett át a felnőttek közé, ez az első éve a nagy korosztályos FIS versenyeken – jegyezték meg a szerkesztőségünknek elküldött közleményben.

A program nagyon zsúfolt volt, a fiatalok már reggel 6 órakor rajthoz kellett álljanak. A pálya mérete miatt 3 futamos volt a verseny, így Raresnek egy nap hatszor kellett starthoz állnia.

Zöld Róbert nagyszerűen versenyzett, első nap két századmásodperccel csúszott le a dobogóról, így a negyedik helyen, míg második nap a hatodik lett.

Az edző részéről a verseny előtt a mezőny erősségét látva a legjobb 15–20 közötti szereplés volt az elvárás. Rareș a junior versenyen 47., illetve 56. helyen végzett, a felnőttek között pedig az 56. pozícióban zárta a küzdelmet.

Zöld Róbert nagyon közel volt a dobogóhoz •  Fotó: Sport-All SK
Zöld Róbert nagyon közel volt a dobogóhoz Fotó: Sport-All SK

„Azt is mondhatjuk, hogy mi nem is pihentünk a 2023–24-es versenyszezon után, nem a tengeren, hanem a sípályákon voltunk. Májusban már a Kitzsteinhorn, júniusban a Hintertux gleccseren voltunk edzőtáborban, júliusban és augusztusban pedig fedett pályán, Litvániában zajlottak az edzéseink. A romániai csapatok közül mi voltunk legtöbbet havon, a sok munka gyümölcse meglátszott már az első versenyünkön” – mondta Bocz Attila edző.

Hinti Rareș,  Bocz Attila és Zöld Róbert •  Fotó: Sport-All SK
Hinti Rareș, Bocz Attila és Zöld Róbert Fotó: Sport-All SK

Két hét múlva újból Litvániában rendezik a Balti Kupa második fordulóját, ahol újból starthoz állnak a Sport-All versenyzői, ahol a cél Zöld Róberttel a pódiumra való feljutás.