A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) beszámolója szerint a batumi jégcsarnokban néhány pillanatig élt a remény, hogy két magyar lány is dobogóra állhat 500 méteren, mivel Kiss-Gebora Flóra elsőként, Z. Molnár Natasa pedig harmadikként haladt át a célvonalon. Csakhogy az utolsó előtti körben történt egy kis lökdösődés, amelynek Kiss-Gebora is részese volt, így a verseny visszanézése után a bírók úgy döntöttek, hogy kizárják a magyart.
Így Z. Molnár Natasa ezüstérmet szerzett, Kiss-Gebora pedig ötödikként végzett.

A fiúk hasonló távú versenyének döntőjében egyedül Árendás Mihály képviselte a magyar színeket. „Nagyon örülök ennek a bronzéremnek, meglett az eredménye annak, hogy a nap elejétől kezdve a maximumot próbáltam kihozni magamból” – nyilatkozta. Kun Bence Benedek hetedik lett 500 méteren, a magyar vegyes váltó pedig bejutott a szombati fináléba.

Sífutásban a klasszikus stílusú versenyben állt rajthoz a gyergyószentmiklósi Páll Boglárka, aki az 5 km-es, klasszikus stílusú versenyszámban 60 induló közül a 49. helyen végzett.
Csapattársa, Andreea Cotinghiu az 54. helyen zárt, a magyar színekben induló Bere Johanna Zója pedig az 55. lett. A fiúk 7,5 kilométeren versenyeztek: Ștefan Gherghel a 49., Iosua Cojocaru az 57., a magyar Ferbár Csongor pedig a 64. helyen ért célba a 69 induló közül.

Alpesi síben a lányok óriás-műlesikló számában két romániai versenyző volt érdekelt: Sofia Moldovan a 26. helyen zárt, a sepsiszentgyörgyi Bíró Maja pedig a 40. helyet szerezte meg a 75 induló közül. A magyar színekben induló Szalay Laura nem tudta befejezni az első futamot.
Snowboard freestyle-ban a slopestyle két kvalifikációs futamát tartották. A négy Romániát képviselő székelyföldi sportoló közül csak hárman állhattak rajthoz, mivel
Szász Boglárka az egyik edzésen vállsérülést szenvedett, így Kinda Gáza edző úgy döntött, hogy ne álljon rajthoz.

Bakó-Vilhelem Csinszka szerepelt a legjobban, ő a 17. helyen végzett. Benczédi Zoltán a 27., Mihály Botond pedig a 29. helyen zárt. A két magyarországi versenyző, Diószegi Bence és Kádár János Dominik a 24., illetve a 33. lett a selejtezőben, így sem romániai, sem pedig magyarországi sportoló nem jutott be a 12-es döntőbe.

A 17. Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) második versenynapjának dobogósai, illetve a romániai és magyarországi sportolók helyezései.
Rövidpályás gyorskorcsolya, 500 m, lányok: 1. Isra Gharsallaoui (francia), 2. Z. Molnár Natasa (magyar), 3. Marija Hokhelko (ukrán), … 5. Kiss-Gebora Flóra (magyar).
Rövidpályás gyorskorcsolya, 500 m, fiúk: 1. Filippo Pezzoni (olasz), 2. Franciszek Izbiki (lengyel), 3. Árendás Mihály (magyar), … 7. Kun Bence Benedek (magyar).

Alpesi sí, óriás-műlesiklás, lányok: 1. Lara Bianchi (svájci), 2. Marta Giaretta (olasz), 3. Helene Unheim Oveland (norvég), … 26. Sofia Moldovan (román), … 40. Bíró Maja (romániai).
Sífutás, klasszikus stílus, lányok (5 km): 1. Malva Nisen (svéd), 2. Gaetane Breniaux (francia), 3. Nina Cantieni (svájci), … 49. Páll Boglárka (romániai), … 54. Andreea Cotinghiu (román), 55. Bere Johanna Zója (magyar).
Sífutás, klasszikus stílus, fiúk (7,5 km): 1. Daniel Pedranzini (olasz), 2. Topias Vuorela (finn), 3. Victor Lafrasse (francia), … 49. Ștefan Gherghel (román), … 57. Iosua Cojocaru (román), … 64. Ferbár Csongor (magyar).
Az EYOF-on a 14–18 éves sportolók versenyeznek. A georgiai esemény vasárnapig tart.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!