Nem vett részt az elmúlt hét végén Csíkszeredában megrendezett rangos nemzetközi short track versenyen Románia legjobb rövidpályás gyorskorcsolyázója, a tavalyi bajnok Barta Nóra.
Utánanéztünk, és kiderült, hogy a hiányzásnak objektív okai vannak, a Csíkszeredai ISK két tehetséges sportolója, Barta Nóra és László Sára Judit Budapesten edzőtáborozott,
a Nemzetközi Korcsolya-szövetség (ISU) fejlesztési táborában készülhettek tíz napig.
A két sportolót elkísérő Kalamár Zsolt edzőtől megtudtuk, hogy Budapestről az olaszországi Bormióba utaznak, részt vesznek a szezon első, ifjúságiak számára kiírt short track világkupáján.
A Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (Hunskate) közleménye szerint második alkalommal került megrendezésre az ISU által támogatott fejlesztési edzőtáborra, ahol a magyar korosztályos short track válogatott kilenc ország több mint 60 sportolójával készülhetett az idei szezon első világkupájára.
„A tábor célja a kelet-európai régió és a baltikum sportolóinak szakmai fejlődése” – hangsúlyozták a szervezők.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!