A csütörtöki versenynapon sífutásban a gyergyószentmiklósi Páll Boglárka érte el a legjobb eredményt a romániai sífutók közül: a 7,5 km-es szabad stílusú próbán 61 induló közül a 44. helyen végzett. Csapattársa, Andreea Cotinghiu a 49. lett, míg a magyar színekben induló Bere Johanna Zója az 53. pozícióban fejezte be a versenyt.
A fiúk 10 km-es versenyszámában Ștefan Gherghel a 46., Iosua Cojocaru az 58., míg a magyar Ferbár Csongor a 62. helyen végzett 68 induló közül. Az aranyérmeket a francia Gatetane Breniaux, illetve az olasz Daniel Pedranzini nyakába akasztották.
A fiúk műlesikló számát a norvég Andre Storm Hagen nyerte. A román Matei Alexandru Tuțiu a 31. lett, míg a román színekben induló Pászka Zsolt, valamint a magyar színeket képviselő Major Noel és Schneider Milán István kiesett.
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A herszoni kormányzó szerint az ukrán erők fegyveresei irányíthatták szilveszter éjszaka azokat a Fekete-tenger partján található kávéház és szálloda elleni dróntámadásokat, amelyek következtében az új évet ünneplő civilek elevenen égtek el.
Hatalmas elégedetlenséget váltott ki a kimondottan a forró termálvízért Félixfürdőre utazók körében, hogy a megszokottnál jóval hidegebb víz fogadta őket a szilveszteri időszakban az Apollo strandon.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!