November végén az ausztriai Pitztalban zajlott snowboard-krossz Európa Kupa-versenyen, amelyen Bartalis Henrietta a 28. helyet szerezte meg. Hétvégén az olaszországi Cervinia világkupa helyszíne volt, ahol az első versenynapon a székelyföldi sportoló újra bekerült a legjobb 30 közé, 29. lett. Ezen a versenyen a kiesés szakaszra csak a legjobb 16 jutott be.
Bartalis Henrietta idén tavasszal 14. helyen végzett Georgiában, a Gudauriban megrendezett ifjúsági világbajnokságon.
A másik székelyföldi sportoló, aki az elmúlt időben kitűnő eredményeket ért el, Mandel Kata – sajnos – újra sérüléssel küszködik. Novemberben, az ausztriai Európa Kupán kéztörést szenvedett.
„Elvileg január végén újra versenyezhet. Remélem Mandel Kata balszerencsés éve, a 2024-es esztendő lejárt. Bízunk abban, hogy felépül, és újra fog szép eredményeket hozni” – mondta el edzője, Kinda Géza a Székely Sportnak.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
Nagyon kevés közalkalmazottnak van 3000 lej alatti nettó fizetése, a legtöbbjük jövedelme messze meghaladja a minimálbért – derül ki egy szakértői elemzésből, amelyet az Adevărul.ro portál ismertetett.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!