A brassói származású Bálint László György figyelemre méltó játékoskarrier után sem távolodott el a labdarúgástól. A 46 éves szakember egy évtized után juttatta élvonalba Arad csapatát, jelenleg a Galaci Oțelul vezetőedzője. Interjú.
Sokatmondó, hogy a szakszövetség fegyelmi bizottsága elhúzta a döntés meghozatalát, amellyel a Chindia Târgoviște zöld asztalnál megnyerte a labdarúgó 2. Liga meccsét a Sepsi OSK ellen.
A Nemzetközi Sporttanulmányok Központja (CIES) 29 európai bajnokságot vizsgált meg, köztük a román Szuperligát is. Az elemzés szerint a címvédő FCSB gyenge formája ellenére is nagy favorit a bajnoki címre: 47,9 százalékos esélyt adnak neki a szakértők.
A vezetést megszerezte és a szünetben előnyben volt a Bukaresti Steaua otthonában a marosvásárhelyi csapat. Ezt viszont nem tudta megőrizni, a házigazda hamar fordított, így pont nélkül maradt, és elszenvedte szezonbeli első vereségét.
Rendkívül elégedetlenek a Sepsi OSK-nál a fegyelmi bizottság szerdai döntésével, amely átírta az augusztus 3-ai nyitókörben lejátszott Chindia Targoviste–Sepsi OSK mérkőzés 1–1-es végeredményét 3–0-ra. Diószegi Lászlót és Ovidiu Burcă-t kérdeztük.
A botrányhős tulajdonos, Adrian Mititelu által vezetett FCU Craiovát a hatalmas adósságok miatt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kizárta a 3. Ligából. A klub a megyei bajnokságban folytathatja, de legkorábban csak a következő idényben.
Komoly árat fizetett a Sepsi OSK a Chindia elleni mérkőzésen elkövetett hiba miatt: a háromszéki klub a második félidőben pályára küldte Giovani Ghimfușt, aki nem szerepelt a hivatalos meccslapon. A zöld asztalnál a három pontot ellenlábasának ítélték.
A nyári átigazolási időszak lejártával kiderült, a Szuperliga mezőnyében több olyan csapat is akad, amely az alsóbb ligákból halászgatott új játékosokat magának.
A román labdarúgásban megszokhattuk, hogy az idény eleje rendre a menesztések és lemondások időszaka. A Szuperliga idei kiírásában azonban ez másképp alakult: a bajnokság első nyolc fordulójában mindössze egy edzői változás történt.
Nagy volt a játékosmozgás a bajnoki szünetben a Kolozsvári CFR labdarúgócsapatának háza táján. Sok játékostól megváltak, helyettük pedig jelentős nemzetközi tapasztalattal rendelkező futballisták érkeznek.
Forr a levegő a világbajnoki selejtezőkben: Romániában egyre hangosabbak a kapitányváltást sürgető hangok, míg Magyarországon elmaradt a bravúr Portugália ellen, de a játék és a harcosság reményt adhat a folytatásra.
Csütörtökön délután 14 órakor kezdődik a jegyárusítás az FK Csíkszereda következő hazai mérkőzésére, amelyen a székelyföldiek a bajnoki címvédő FCSB-t fogadják a Szuperliga alapszakaszának 9. fordulójában. A találkozót vasárnap 21 órától rendezik.
Hiába szerzett vezetést, majd egyenlített, a magyar válogatott 3–2-re kikapott a portugáloktól a labdarúgó világbajnoki selejtező második fordulójában. A telt házas Puskás Aréna közönsége drámai hajrát látott, de a pontszerzés ezúttal elmaradt.
Hiába a korai kétgólos előny, végül csak döntetlent játszott a román labdarúgó-válogatott Ciprus vendégeként, így minimálisra csökkentek az esélyei arra, hogy megszerezze az első két hely valamelyikét a világbajnoki selejtezőben.
Közel tízmillió eurót költöttek a román élvonalbeli csapatok a 2025-ös nyári átigazolási időszakban. A legnagyobb beruházást az Universitatea Craiova vállalta magára, míg más klubok inkább visszafogottabb stratégiát követtek.
Szürreális és magyarellenes légkörről számolt be Szondy Zoltán, miután személyesen részt vett az FK Csíkszeredát sújtó Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának ülésén.