Szerdán, Nyonban a bajnoki ágon 24 együttest sorsoltak 12 párba úgy, hogy az előzetesen elkészített három nyolcas csoportban volt négy kiemelt és négy nem kiemelt alakulat vagy pár. A kiemelt magyar bajnok mellé az első forduló egyik párosításának győztese, a walesi vagy a montenegrói alakulat kerül majd.
A fradi.hu emlékeztet rá, hogy az elmúlt években a nemzetközi kupaporondon elért eredmények alapján először fordul elő, hogy az FTC a második selejtezőkörben kapcsolódik be a Bajnokok Ligája küzdelmeibe.
A párharcokat július 23-24-én, illetve július 30-31-én játsszák, a Ferencváros hazai pályán kezd.
A selejtező négy fordulón át tart, azaz a második körtől három párharcot kell megnyerni a 36 csapatos csoportkörig. Ezen az úton hét csapat kerül majd a főtáblára, öt a bajnoki ágról, kettő a nem bajnoki ágról.
A román bajnoki címvédő FCSB az első selejtezőkörben is érdekelt lesz, a keddi sorsolás alapján a San Marinó-i aranyérmes AC Virtus ellen játszik. A bukarestiek szerdán megismerték lehetséges ellenfelüket a második fordulóban is, ahol továbbjutás esetén az izraeli bajnok Maccabi Tel-Aviv gárdájával csatáznak, és szintén otthon kezdenek.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!