Ennél szerencsésebben nem is alakulhatott volna a húzás a fővárosi gárda számára, ugyanis a mezőny talán leggyengébb ellenfelét kapta az FCSB.
Az első selejtezőkörben az AC Virtus ellen lép gyepre, amely először szerepel a legrangosabb nemzetközi kupasorozatban.
A San Marinó-i klub négy éve tagja az élvonalnak, a 2022–2023-as idényben elhódították a kupát, míg a 2023–2024-es kiírásban megnyerték az első osztályt, ezzel kiharcolva a jogot, hogy itt lehessenek a selejtezőben. Alapjáraton egy viszonylag szerény, alig kétezer férőhelyes stadionban játszanak, viszont minden bizonnyal az FCSB-t abban az arénában fogadják majd, ahol a válogatott is szerepelni szokott.
Az AC Virtus teljes keretének értéke 1 millió euró, ami 35-ször kevesebb, mint az FCSB-é. A bukarestiek legjobbja, Florinel Coman egymaga hétszer többet ér, mint az ellenlábas játékosai összesen.
Az odavágókat július 9-én és 10-én, míg a visszavágókat egy héttel később rendezik.
A magyar bajnok Ferencváros a második fordulóban, kiemeltként kapcsolódik be a selejtezőbe.
A selejtező négy fordulón át tart; ezen az úton hét csapat jut a főtáblára (öt a bajnoki ágról, kettő a másik ágról) – 29 hely a bajnokságok erősorrendje, valamint a bajnoki helyezések alapján már elkelt. A Bajnokok Ligája új rendszerű ligaszakaszában 36 csapat vesz részt, mindegyik nyolc mérkőzést játszik. A végtabella első nyolc helyezettje bejut a nyolcaddöntőbe, a 9–24. helyezettek kétfelvonásos playoffot játszanak, a győztesek szintén bejutnak a legjobb 16 közé.
Román–magyar párharc lesz az Európa Ligában
Ellenfeleket kaptak az együttesek a második legrangosabb európai kupasorozatban is,
a magyar élvonalban szereplő Paksi FC és a Román Kupa-győztes Vajdahunyadi Corvinul egymással néz majd farkasszemet.
A két együttes közti első felvonást július 11-én rendezik Magyarországon, míg a visszavágót egy héttel később a Corvinul otthonában.
A vajdahunyadi klub számára nem ér véget az európai kupakaland, ha alulmaradna a Pakssal szemben, hiszen EL-kiesés esetén a Konferencia Liga második körében folytathatja majd.
Az Európa-liga új rendszerű – a Bajnokok Ligájához hasonló – ligaszakaszában 36 csapat vesz részt, mindegyik nyolc mérkőzést játszik. A végtabella első nyolc helyezettje bejut a nyolcaddöntőbe, a 9–24. helyezettek kétfelvonásos playoffot játszanak, a győztesek szintén bejutnak a legjobb 16 közé.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!