Volt játékosa is gólt lőtt, elbukta a fővárosi rangadót a CFR

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 25., 23:27 utolsó módosítás: 2023. szeptember 25., 23:36

Helyzetekben gazdag, igazi rangadóhoz méltó volt a Bukaresti Rapid és a Kolozsvári CFR hétfő esti összecsapása. A két vasutascsapat párharcát a fővárosiak nyerték, akiknél a kincses városiak korábbi játékosa is gólt szerzett.

Claudiu Petrila gólt szerzett a CFR ellen, eldöntötte a rangadót. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

A labdarúgó Szuperliga 10. fordulójának zárómérkőzésén a házigazda már a legelején nyomást helyezett a kolozsváriakra, és a harmadik percben büntetőhöz jutott. Ezt a koszovói Albion Rrahmani végezte el, a középre tartó lövését Răzvan Sava kivédte, de a kipattanót a nyár végén szerződtetett légiós már a hálóba lőtte.

Nagyon hamar érkezett a válasz, Camora beadása eljutott Deachoz, akiről lemaradtak a védők, és alig négy perccel később a CFR kiegyenlített.

Ráadásul, ezután át is vette az irányítást a vendégcsapat, és veszélyesebben játszott. A bosnyák csatár, Luka Juricic a 34. percben szabadrúgás következtében betalált ugyan, de gólját a videóbíró érvénytelenítette, mivel a beadás pillanatában egy CFR-játékos lesen állt. A szünet előtt Bîrligea nagy ziccert hagyott ki, az első félidő utolsó lehetőségei pedig a fővárosiak előtt adódtak, de ezek is kimaradtak.

A térfélcsere után a Rapid ismét hamar betalált, labdaszerzés után gyorsan eljutottak a kapuig, Rrahmani pedig másodszor is előnyhöz juttatta a hazaiakat. Sőt, Cristiano Bergodi gárdája kevéssel ezután többször is betalálhatott volna, nagy helyzetei voltak, de nem tudtak élni ezekkel. Ezek pedig megbosszulhatták volna magukat, a másik oldalon ugyanis Otele előtt megvolt az egyenlítési lehetőség, de fölé lőtt.

A mérkőzés a 72. percben dőlt el, amikor Petrila volt a legjobb helyen, közelről fejelt a hálóba, ezzel gólt szerzett korábbi csapata ellen, miután a nyáron igazolt a CFR-től Bukarestbe.

A végéhez közeledve ugyan Krasniqi és Mihai Luca révén visszajöhetett volna a meccsbe a CFR, azonban nem voltak eléggé pontosak a befejezésnél.

A második helyen álló CFR négy győzelmet követően kapott ki újra a bajnokságban, a 3–1-es vereséggel a tabellán teret veszít az éllovas FCSB-vel szemben – igaz, egy meccsel kevesebbet játszott –, és immár hat pont a hátránya, de a Rapid is megközelítette egy pontra.