A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) ugyan még nem hozta nyilvánosságra a bajnoki csoportbeosztásokat és a pontos sorsolást, de az már biztos, hogy a hazai ifjúsági pontvadászat augusztus második hétvégéjén rajtol el. Az Elit Ligában szereplő U15-ös és U16-os korosztályok augusztus 9-én, az U17-esek és U18-asok pedig augusztus 10-én lépnek pályára először.
A Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál július 7-én kezdték meg a nyári edzéseket. Dusinszki Zoltán szakmai igazgató tájékoztatása szerint a fiú utánpótlás minden korosztályában összeálltak az edzői stábok.
„Az U18-as csapatunk vezetőedzője Goran Kopunović lesz, aki Magyarországról érkezik, és a kilencvenes években a Ferencváros kiváló játékosa volt” – ismertette Dusinszki, hozzátéve, hogy a tapasztalt szakember szerepvállalása nagy előrelépést jelenthet.
Az U17-eseket Mitra Szilárd irányítja, aki havadtői születésű, és játékosként már megfordult klubunknál. Az U16-osokat Burus Bernát vezeti, aki tavaly az U15-ösöket edzette, most pedig egy korosztállyal feljebb folytatja a munkát. Az U15-ös csapatnál Fogarasi Zoltán lesz a vezetőedző, aki a Diósgyőri VTK-tól érkezett, és az utánpótlásképzésben jelentős tapasztalattal bír. A szakmai munkát több asszisztens és szakedző is segíti: Méhes Endre a két idősebb korosztály asszisztensedzőjeként dolgozik, Dénes Norbert felel az erőnléti felkészítésért, Lung Tiberiu pedig kapusedzőként tevékenykedik. A kisebb korosztályoknál Bartis Szabolcs, Bartók Alpár és Fodor Ervin egészítik ki az edzői csapatot” – mondta el a szakmai igazgató.
A nyári időszak nemcsak az edzésekről, hanem a felkészülési mérkőzésekről és a nemzetközi viadalokról is szól. A Székelyföld Labdarúgó Akadémia két korosztályban is hazai rendezésű nemzetközi tornán fogadja az ellenfeleket: az U17-esek számára idén is megrendezik a Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Tornát, amely már a nyolcadik kiírásához érkezik, az U15-ös korosztály számára pedig megrendezik a Burus Csaba-emléktornát, amely az elkötelezett szakember előtt tiszteleg, aki sokat tett a térségi utánpótlás-labdarúgásért.
Az U16-osok, az U15-ösök ceglédi edzőtáborba utaznak majd, ahol több felkészülési mérkőzést fognak játszani. Az U18-asok Dunaszerdahelyre mennek a Kukkonia Kupára, amelyen szintén a külhoni akadémiák és a Puskás csapatai vesznek részt.
A női vonalon is történtek változások. „A lányok utánpótlás-bajnokságaiban megjelent egy új korosztály, folyamatos a fejlődés, és egy kiválasztót is megtartottunk, így több új játékossal bővül akadémiánk kerete. A felnőtt női csapatnál edzőváltás történt, a változásokat hamarosan nyilvánosan is bejelentjük” – tette hozzá Dusinszki Zoltán.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
Éles vita dúlt a magyar Országgyűlésben a képviselők állampolgárságának nyilvánosságra hozatalát célzó mihazánkos kezdeményezésről. Gurzó Mária, a Tisza Párt képviselője tisztázta: soha nem rendelkezett román állampolgársággal.
… a galaci család, amelynek otthonát elvitte a ruszki drón, kap egy új lakást a Ferrari-örökös nejétől… és a mindig mosolygós Victor Ponta végleg szakított a PSD-vel és hazafiasabb vizekre evez.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!