A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) ugyan még nem hozta nyilvánosságra a bajnoki csoportbeosztásokat és a pontos sorsolást, de az már biztos, hogy a hazai ifjúsági pontvadászat augusztus második hétvégéjén rajtol el. Az Elit Ligában szereplő U15-ös és U16-os korosztályok augusztus 9-én, az U17-esek és U18-asok pedig augusztus 10-én lépnek pályára először.
A Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál július 7-én kezdték meg a nyári edzéseket. Dusinszki Zoltán szakmai igazgató tájékoztatása szerint a fiú utánpótlás minden korosztályában összeálltak az edzői stábok.
„Az U18-as csapatunk vezetőedzője Goran Kopunović lesz, aki Magyarországról érkezik, és a kilencvenes években a Ferencváros kiváló játékosa volt” – ismertette Dusinszki, hozzátéve, hogy a tapasztalt szakember szerepvállalása nagy előrelépést jelenthet.
Az U17-eseket Mitra Szilárd irányítja, aki havadtői születésű, és játékosként már megfordult klubunknál. Az U16-osokat Burus Bernát vezeti, aki tavaly az U15-ösöket edzette, most pedig egy korosztállyal feljebb folytatja a munkát. Az U15-ös csapatnál Fogarasi Zoltán lesz a vezetőedző, aki a Diósgyőri VTK-tól érkezett, és az utánpótlásképzésben jelentős tapasztalattal bír. A szakmai munkát több asszisztens és szakedző is segíti: Méhes Endre a két idősebb korosztály asszisztensedzőjeként dolgozik, Dénes Norbert felel az erőnléti felkészítésért, Lung Tiberiu pedig kapusedzőként tevékenykedik. A kisebb korosztályoknál Bartis Szabolcs, Bartók Alpár és Fodor Ervin egészítik ki az edzői csapatot” – mondta el a szakmai igazgató.
A nyári időszak nemcsak az edzésekről, hanem a felkészülési mérkőzésekről és a nemzetközi viadalokról is szól. A Székelyföld Labdarúgó Akadémia két korosztályban is hazai rendezésű nemzetközi tornán fogadja az ellenfeleket: az U17-esek számára idén is megrendezik a Székelyföld Ifjúsági Nemzetközi Labdarúgó Tornát, amely már a nyolcadik kiírásához érkezik, az U15-ös korosztály számára pedig megrendezik a Burus Csaba-emléktornát, amely az elkötelezett szakember előtt tiszteleg, aki sokat tett a térségi utánpótlás-labdarúgásért.
Az U16-osok, az U15-ösök ceglédi edzőtáborba utaznak majd, ahol több felkészülési mérkőzést fognak játszani. Az U18-asok Dunaszerdahelyre mennek a Kukkonia Kupára, amelyen szintén a külhoni akadémiák és a Puskás csapatai vesznek részt.
A női vonalon is történtek változások. „A lányok utánpótlás-bajnokságaiban megjelent egy új korosztály, folyamatos a fejlődés, és egy kiválasztót is megtartottunk, így több új játékossal bővül akadémiánk kerete. A felnőtt női csapatnál edzőváltás történt, a változásokat hamarosan nyilvánosan is bejelentjük” – tette hozzá Dusinszki Zoltán.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Moldovának magának kell eldöntenie a jövőjét – jelentette ki Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, amikor a Romániával való egyesülésre vonatkozó „B-tervről” kérdezték, ha a Moldovai Köztársaság EU-csatlakozása nem valósulna meg.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!