Labdarúgásra kitűnő időben, jó gyepszőnyegű pályán és telt ház előtt kezdődött el a csíkszeredai rangadó, amelyen ugyan voltak periódusok, amikor az Aerostar birtokolta többet a labdát, de a veszélyes gólhelyzeteket az FK Csíkszereda alakított ki.
Taktikailag tökéletes meccset játszott a hazai alakulat.
Az első kapu felé irányuló lövést bákói részéről jegyeztük, de igazán nagy gólhelyzetet a hazaiak alakítottak ki, Jebari, az FK játékosa hagyott ki a 7. percben egy óriási lehetőséget, amikor Magyari beadását a tizenhatoson belülről kapu fölé lőtte.
A következő percekben többet támadott az Aerostar, a 11. percben tiszta gólhelyzetben nagyon védett Horvát, az FK kapusa. Nem sokkal később megszületett az első csíki gól: Jebari mintegy 20 méterről lőtt kapura,
a labda a hálóőr előtt megpattanva jutott be a hálóba (1–0).
Az első félidő további részében Magyari és Györgyi lövései, illetve Lőrincz fejese jelentett veszélyt a bákói kapura, a másik oldalon pedig az Aerostar játékosai többször eldobták magukat a büntetőterületen belül, tizenegyest remélve, de a játékvezető sípja mindahányszor néma maradt.
A lehető legjobbkor, szünet előtt növelte előnyét a csíki együttes: Kilyén jobboldali beadásába a bákói védelem nem tudott beleérni,
a hosszú sarokra érkező Magyari pedig közelről a hálóba fejelte a labdát (2–0).
Szünet után további gólhelyzeteket alakított ki az FK Csíkszereda, a 47. percben Jebari lövése szállt kevéssel el a keresztléc fölött, az 55. percben pedig Magyar bombája szintén a kapu fölött suhant el.
A következő negyedórában a középpályán zajlott a játék, minden labdáért keményen megküzdöttek a csapatok, de gólhelyzetet egyik sem tudott kialakítani.
A 69. percben kényszercserét hajtott végre a hazai együttes, Lőrincz lába egy becsúszásos kirúgásnál megsérült, helyét Benkő-Bíró vette át a védelemben. A támadó sorban is cserélt az FK, Bajkó helyére Hodgyai állt be.
A frissen pályára lépett csatár a 76. percben növelhette volna csapata előnyét, de lövését nagy bravúrral védte a bákói kapus.
Három perccel később Hodgyai labdát szerzett a pálya közepén, óriási sprintbe kezdett, betört a tizenhatoson belülre, becsapta védőjét,
Magyarinak passzolt, aki egy lövőcsel után a kapus mellett a hálóba lőtte a labdát (3–0).
A mérkőzés utolsó felében megsokasodtak a sárga lapok, a játékvezető a csíkiakat ötször, a vendégeket pedig négyszer figyelmeztette.
Sajnos, Csiszér, az FK balhátvédje a 84. percben megkapta a második sárgáját és kiállították. A játékvezető szerint az egyik oldalbedobásnál húzta az időt.
Az FK győzelme teljesen megérdemelt, a csíkiak visszavágtak az ősszel elszenvedett vereségért, akkor az Aerostar győzött 3–0-ra.
A csíkiak szerdán Szászhermányban vendégszerepelnek, majd jövő szombaton, április 28-án a szintén csoportelsőségre pályázó Galaci Oțelul együttesét fogadják.
Labdarúgás, 3. Liga, 1-es csoport, 23. forduló:
FK Csíkszereda–Bákói Aerostar 3–0 (2–0),
gólszerzők: Soufiane Jebari (15.), Magyari Szilárd (43. és 79.).
FK Csíkszereda: Horvát – Ilyés (Eder, a 75. perctől), Lőrincz (Benkő-Bíró, 69.), Csiszer, Fabio, Mitra, Györgyi, Kilyén, Magyari (Antal, 85.), Jebari, Bajkó (Hodgyai, 65.).
További mérkőzések:
Románvásári VSK–Szászhermányi FC 1–2 (0–0)
CSM Pașcani–CSM Focșani 0–4 (0–3)
Kézdivásárhelyi KSE–Galaci Suporter Club Oțelul 1–2 (1–0)
Sănătatea Darabani–Bucovina Rădăuți 2–1 (1–1)
Avântul Valea Mărului–Székelyudvarhelyi FC 0–3 (játék nélkül)
Sporting Liești–Galaci Metalosport 3–0 (játék nélkül)
a Barcarozsnyói Olimpic Cetate szabadnapos volt.
Román labdarúgó 3. Liga (2017–2018-as szezon)
M | GY | D | V | GK | P | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bákói Aerostar | 28 | 21 | 5 | 2 | 80–20 | 68 |
2. | FK Csíkszereda | 28 | 20 | 6 | 2 | 74–25 | 66 |
3. | Galaci Suporter Club Oțelul | 28 | 17 | 9 | 2 | 55–15 | 60 |
4. | Románvásári VSK | 28 | 14 | 4 | 10 | 68–41 | 46 |
5. | Bucovina Rădăuți | 28 | 13 | 6 | 9 | 41–24 | 45 |
6. | Szászhermány | 28 | 13 | 5 | 10 | 55–31 | 44 |
7. | Sporting Liești | 28 | 13 | 5 | 10 | 48–35 | 44 |
8. | Barcarozsnyói Cetate | 28 | 12 | 8 | 8 | 41–28 | 44 |
9. | Kézdivásárhelyi KSE | 28 | 12 | 6 | 10 | 69–45 | 42 |
10. | CSM Focșani | 28 | 11 | 8 | 9 | 47–36 | 41 |
11. | Székelyudvarhelyi FC | 28 | 10 | 3 | 15 | 42–49 | 33 |
12. | Sănătatea Dărăbani | 28 | 8 | 6 | 14 | 41–52 | 30 |
13. | CSM Pașcani | 28 | 5 | 2 | 21 | 27–78 | 17 |
14. | Avântul Valea Mărului | 27 | 3 | 1 | 23 | 29–76 | 10 |
15. | Galaci Metalosport* | 27 | 0 | 0 | 27 | 3–165 | -12 |
Több mint harmincötezren voltak kíváncsiak a divízió I/A jégkorong-világbajnokság mérkőzéseire a Sepsi Arénában. Videónkban szurkolókat, játékosokat és csapattagokat kérdeztünk a hangulatról, a szervezésről, és arról, mivel buzdítják kedvenceiket.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!