Az FK Csíkszereda nagy meglepetésre mindhárom pontot „elrabolta” a Bukaresti Rapidtól a másodosztályú román labdarúgó-bajnokság alapszakaszának 18. fordulójában. A két csapat első egymás elleni tétmérkőzésén, 2019 őszén szintén a háromszoros román bajnok és 13-szoros kupagyőztes maradt alul (1:0), ezúttal viszont még egyértelműbb volt a csíkszeredai együttes győzelme.
A kiegyensúlyozott első félidő legnagyobb lehetőségét a bukarestiek puskázták el, Cătălin Hlistei révén a 37. percben. A második játékrész elején az FK letámadása két gyors gólt ért a behavazott pályán. Juan Bauza szöglet után tekert kapásból a hálóba, majd Csürös Attila duplátzta meg az előnyt egy ellentámadáson.
A fővárosi vasutasgárda kezezésért megítélt tizenegyesből szépített, kiegyenlíteni viszont nem tudott. Az FK egy óriási Palmeș-mentésnek is köszönhetően maradt előnyben, majd a végén Jebari kiválóan eltalált lövéssel állította be az 1–3-as végeredményt.
Az FK diadalával ideiglenesen feljött a tabella második helyére, s bár csak három teljes forduló maradt hátra az alapszakaszból, Valentin Suciu vezetőedző szerint még mindig korai a felsőházi rájátszásról beszélni.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!