Fantasztikus FK-diadal a Rapid ellen – ligamásodik a csíki alakulat

Orbán Zsolt 2021. március 06., 14:05 utolsó módosítás: 2021. március 06., 17:45

Az FK Csíkszereda 3–1-re megnyerte a Bukaresti Rapid elleni idegenbeli rangadót a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójának szombati játéknapján, és ezzel a szenzációs győzelemmel – többek között a fővárosi riválist is megelőzve – feljött a tabella második helyére.

Hatalmas három pontot szerzett a felsőházi rájátszásért versenyben lévő FK Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

A Bukaresthez közeli Buftea településen játszott bajnokin kedvezőtlen időjárás, erős szél és havazás nehezítette a csapatok dolgát. A rangadó első félidejében mindkét félnek adódtak kisebb-nagyobb gólszerzési lehetőségei, a szünetben viszont 0–0 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben felpörögtek az események, a székelyföldi alakulat két perc alatt kétszer is bevette a Rapid kapuját: előbb egy jobb oldali szöglet után Juan Bauza nagyszerű kapáslövéssel szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd egy ellentámadás végén Bara Levente passzából Csürös Attila belsőzte a labdát az argentin csatár által is kilőtt bal alsóba.

A Rapid Adrian Bălan tizenegyesével szépített, de a hajrában az utolsó félórára becserélt Soufiane Jebari döntötte el a meccset: a spanyol-marokkói támadó mintegy 20 méterről tekert gyönyörűen Horațiu Moldovan kapujába. Ezt megelőzően, 1–2-es állásnál Raul Palmeș mentett hősiesen a gólvonalról a bukarestiek nagy egyenlítési lehetőségénél.

Az FK Csíkszereda 3–1-re legyőzte és megelőzte a tabellán a Rapidot. Valentin Suciu együttese a megszerzett három ponttal jelenleg az előkelő második helyet foglalja el a tabellán.

Az FK Csíkszereda immár tíz mérkőzése veretlen a másodosztályú bajnokságban, s bár a jelenlegi fordulóban a Dunărea Călărași és a Kolozsvári U is visszaelőzheti a piros-feketéket, akiket akár a Viitorul Pandurii is beérhet pontszámban, a székelyföldi labdarúgócsapat három fordulóval az alapszakasz vége előtt jó eséllyel pályázik a felsőházi rájátszásra.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 18. forduló
FC Rapid 1923–FK Csíkszereda 1–3 (0–0)
Gólszerzők: Bălan (65., büntetőből), illetve Bauza (54.), Csürös (56.), Jebari (86.)
Rapid: Moldovan – Voicu, Zunic, Dandea, Finica – Lazăr (Ursu, a szünetben), Jorza – Sefer, Ilie (Pănoiu, a szünetben), Hlistei (Ioniță, a szünetben) – Bălan. Vezetőedző: Nicolae Grigore.
Cserék: Mărgărit – Goge, Nasztosz, Costin, Pănoiu, Drăghiceanu, Ursu, Toma, Ioniță.
FK: Ribánszki – Palmeș, Kelemen, Apró, Bor – Casiadi-Bakó (Suciu 78.), Csürös, Bara – Bauza (Gergely 90+1.), Mészáros (Jebari, 61.), Schieb (Pintér 78.). Vezetőedző: Valentin Suciu.
Cserék: Gyenge – Pintér, Csonka, Suciu, Savin, Botorok, Jebari, Bujdosó, Gergely.
Vezetette: Ionuț Coza (Cernica, Ilfov megye)