Amint arról beszámoltunk, az FK Csíkszereda gól nélküli első félidőt követően a másodikban remek helyzetkihasználással nyert 3–1-re.
A székelyföldi labdarúgócsapat a Rapid legyőzésével ideiglenesen feljött a másodosztályú bajnokság tabellájának második helyére, de Valentin Suciu szerint még mindig korai lenne a felsőházi rájátszásról beszélni.
„Nagyon nehéz mérkőzés volt. Az időjárás sem kedvezett, végig fújt a szél, havazott. Nehéz pályán, jó ellenféllel játszottunk, de amit már régóta szeretnék, az bekövetkezett: ma egy igazi csapatot láttam a pályán.
A legények tudták a dolgukat, motiváltak voltak. Az első félidőben hagytuk, hogy a Rapid birtokolja többet a labdát, a szembeszél miatt is nehéz volt futballozni. A második félidőben egy-két pontot helyreraktunk, az után másabb volt a hozzáállás és a játék is.
Még korai a felsőházi rájátszásról beszélni, hátra van még három mérkőzés az alapszakaszból. Lássuk, hol állunk majd az utolsó forduló előtt, és csak utána beszéljünk a felsőházról.
Úgy érzem, jó úton vagyunk, de még többet kell dolgozzunk. Napról-napra, mérkőzésről mérkőzésre fejlődnünk kell. Sok potenciál van a fiatal csapatunkban, ha szerények maradunk, még többet hozhatunk ki magunkból” – nyilatkozta a vezetőedző az FK Csíkszereda közösségi oldalára feltöltött meccsértékelőben.
Az FK Csíkszereda a következő két fordulóban is felsőházi riválisokkal meccsel. Jövő vasárnap, március 14-én a Dunărea Călărași vendégeskedik Csíkszeredában, majd következik egy zsilvásárhelyi kiszállás a Viitorul Pandurii ellen. Az alapszakasz utolsó, 21. körében a kieséstől fenyegetett CSM Slatinát fogadja az FK.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!