Suciu: még korai a felsőházról beszélni

Székely Sport 2021. március 06., 15:45 utolsó módosítás: 2021. március 06., 15:48

Az FK Csíkszereda felnőtt csapatának labdarúgói hatalmas sikerrel lepték meg szurkolóikat szombaton. A Bukaresti Rapid elleni bufteai diadal után Valentin Suciu vezetőedző értékelt.

A tréner szerint szerénynek kell maradniuk Fotó: Pinti Attila

Amint arról beszámoltunk, az FK Csíkszereda gól nélküli első félidőt követően a másodikban remek helyzetkihasználással nyert 3–1-re.

A székelyföldi labdarúgócsapat a Rapid legyőzésével ideiglenesen feljött a másodosztályú bajnokság tabellájának második helyére, de Valentin Suciu szerint még mindig korai lenne a felsőházi rájátszásról beszélni.

„Nagyon nehéz mérkőzés volt. Az időjárás sem kedvezett, végig fújt a szél, havazott. Nehéz pályán, jó ellenféllel játszottunk, de amit már régóta szeretnék, az bekövetkezett: ma egy igazi csapatot láttam a pályán.

A legények tudták a dolgukat, motiváltak voltak. Az első félidőben hagytuk, hogy a Rapid birtokolja többet a labdát, a szembeszél miatt is nehéz volt futballozni. A második félidőben egy-két pontot helyreraktunk, az után másabb volt a hozzáállás és a játék is.

Még korai a felsőházi rájátszásról beszélni, hátra van még három mérkőzés az alapszakaszból. Lássuk, hol állunk majd az utolsó forduló előtt, és csak utána beszéljünk a felsőházról.

Úgy érzem, jó úton vagyunk, de még többet kell dolgozzunk. Napról-napra, mérkőzésről mérkőzésre fejlődnünk kell. Sok potenciál van a fiatal csapatunkban, ha szerények maradunk, még többet hozhatunk ki magunkból” – nyilatkozta a vezetőedző az FK Csíkszereda közösségi oldalára feltöltött meccsértékelőben.

Az FK Csíkszereda a következő két fordulóban is felsőházi riválisokkal meccsel. Jövő vasárnap, március 14-én a Dunărea Călărași vendégeskedik Csíkszeredában, majd következik egy zsilvásárhelyi kiszállás a Viitorul Pandurii ellen. Az alapszakasz utolsó, 21. körében a kieséstől fenyegetett CSM Slatinát fogadja az FK.